Liverpul lako pobijedio bez Rodžersa

1 komentar(a)
Luis Suares, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.12.2012. 19:49h

Fudbaleri Liverpula pobijedili su posljednjeplasirani tim u prvenstvu, Kvins Park Rendžers sa 3:0 u posljednjoj utakmici 20. kola Premijer lige.

Liverpul je tako donio osmjeh na lice svom bolesnom treneru Brendanu Rodžersu, dok je Luis Suares postigao dva gola i došao na diobu 2. mjesta liste strijelaca lige.

Rodžers je ranije danas poslat kući iz Londona zbog prehlade, ali to nije spriječilo njegov tim da pruži jednu od najboljih partija sezone, doduše protiv slabašnog protivnika koga samo čudo može da zadrži u ligi.

Suares je golovima u 10. i 16. minutu popravio svoj golgeterski učinak ove sezone na 13 i dijeli drugu poziciju sa Dembom Bom iz Njukasla i Mićuom iz Svonsija.

Prvi strijelac lige za sada je Robin van Persi iz Mančester junajteda.

Prvo poluvrijeme, u kojem je meč odlučen, zaokruženo je golom glavom Danijela Agera u 27. minutu.

KPR ove sezone ima samo jednu pobjedu, a 2013. godinu će početi sa osam bodova manje od sigurne zone.