Roma se poigravala sa Milanom

"Vučica" je slavila sa 4:2 u spektakularnoj igri kojom je u prvih 45 minuta kaznila Milanov bukvalno svaki propust odbrane.
1 komentar(a)
Roma, Foto: REUTERS
Ažurirano: 22.12.2012. 22:16h

Milan je spušten na zemlju, nakon četiri vezana trijumfa je naletio na paklenu Romu i debakl je bio neizbježan.

Nikolas Burdiso je u 13. minutu najavio goleadu, potom su pogađali i Erik Lamela (bio strijelac i u drugom dijelu) i Pablo Osvaldo, a sve što je Milan uradio u prvom poluvremenu je bio zicer Stefana El Šaravija.

Italijan egipatskog porijekla je, naime, kod 1:0 imao veliku šansu, ali ga je zaustavio urugvajski golman Mauro Danijel Goikoećea.

I kada je već bilo prekasno, Milan je makar izbjegao bruku - prvo Đampaolo Pacini iz penala, a onda i Bojan Krkić su ublažili poraz na "Olimpiku".

Atalanta - Udineze 1:1 (Denis 40 (penal) – Murijel 33)

Bolonja - Parma 1:2 (Sorensen 54 – Valdes 56, 66)

Palermo - Fiorentina 0:3 (Jovetić 50, 83 (penal), Rodrigez (penal) 89)

Sampdorija - Lacio 0:1 (Ernaneš 31)

Sijena - Napoli 0:2 (Mađo 86, Kavani (penal) 90)

Torino - Kjevo 2:0 (Tero (autogol) 12, Gaci 26)

Inter - Đenova 1:1 (Kambjaso 85 - Imobile 77)

Roma - Milan 4:2 (Burdiso 13, Osvaldo 23, Lamela 30, 61 - Pacini (penal) 87, Krkić 88)