Trijumf Junajteda, debakl Liverpula

Junajted je nastavio seriju pobjeda u nacionalnom šampionatu i trijumfom nad Sanderlendom održao šest bodova prednosti u odnosu na Siti.
2 komentar(a)
Mančester junajted, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.12.2012. 18:08h

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su danas na svom terenu Sanderlend sa 3:1, dok je Aston Vila slavila protiv Liverpula sa 3:1, a KPR je trijumfovao protiv Fulama sa 2:1 u utakmicama 17. kola engleske Premijer lige.

Fudbaleri Noriča su kao domaćini bili bolji od Vigana sa 2:1, a Stouk i Everton odigrali su neriješeono 1:1.

"Crveni djavoli" su do prvog gola na utakmici došli već u 16. minutu, a strijelac je bio Robin van Persi, dok je na 2:0 povisio Tom Kleverli u 19.

Novi gol za Junajted postigao je Vejn Runi u 59. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Frejzer Kembl u 72.

Odbrambeni fudbaler i kapiten Junajteda Nemanja Vidić je nakon dvomjesečne pauze zbog povrede koljena u igru ušao u 68. minutu umjesto Rija Ferdinanda.

Aston Vila je kao gost priredila iznenađenje pobijedivši Liverpul.

Dvostruki strijelac za Aston Vilu bio je Kristijan Benteke u 29. i 51. minutu, dok se u listu strijelaca upisao još Andreas Vajman u 40.

Liverpul je do gola došao tek u 87. minutu, a pogotak je postigao kapiten Stiven Džerard.

Kvins Park Rendžers je zabiljležio prvu pobjedu u ovoj sezoni, oni su na svom stadionu bili bolji od Fualama.

Pobjedu KPR donio je dvostruki strijelac Adel Tarabat golovima u 52. i 68. minutu, dok je pogodak za Fulam postigao Mladen Petrić.

Norič je nastavio seriju pobjeda u ligi, a ovaj put su bili bolji od Vigana sa 2:1.

Strijelci za trijumf Noriča bili su Entoni Pilkington u 15. i Vesli Hulan u 64.

Strijelac za Vigan bio je Šon Maluni u 51. minutu.

Everton je u 5. uzastopnom meču u šampionatu ostao neporažen.

Ekipa iz Liverpula je do prednosti došla autogolm Rajana Šavkrosa u 36. minutu, dok je konačan rezultat postavio Kenvin Džons u 52.

Ranije danas Mančester siti je kao gost bio bolji od Njukasla sa 3:1.

Njukasl - Mančester Siti 1:3