Bajer bolji od Hamburgera, poraz Šalkea

Štutgart je vodio u Majncu, ali je na kraju ubjedljivo izgubio - preokret su u drugom poluvremenu donijeli Miler (dvostruki strijelac) i Soto...
Bajer, Foto: REUTERS
Ažurirano: 15.12.2012. 19:50h

Poraz u Hanoveru u prošlom kolu nije ostavio traga, Bajer Leverkuzen se vratio pobjedama - "farmaceuti" su savladali Hamburger sa 3:0 i smanjili minus u odnosu na Bajern na devet bodova.

HSV je na "Baj areni" bolje krenuo, imao dvije velike šanse, a onda je kažnjen - Štefan Kisling je iskoristio kiks Hajka Vestermana i donio prednost domaćinu.

Do poluvremena je meč već bio gotov (Andre Širle je povisio), a Kisling je sredinom drugog dijela postavio konačan rezultat.

Šalke je upisao i šesti uzastopni neuspjeh u ligi. Sada je mjeru "kraljevsko-plavima" u Gelzenkirhenu uzeo Frajburg (3:1).

Domaćin je i vodio preko Džefersona Farfana, ali je to bilo sve...

Bajer - Hamburger 3:0 (Kisling 26, 66, Širle 36)

Fortuna D. - Hanover 2:1 (Šahin 39, Ilso 83 - Dijuf 69)

Grojter Firt - Augsburg 1:1 (Sobijeh 69 - Molders 9)

Majnc - Štutgart 3:1 (Miler 55, 71, Soto 90+1 - Harnik 48)

Volfsburg - Ajntraht 0:2 (Majer 12, Inui 18)

Šalke - Frajburg 1:3 (Farfan 20 - Rozenal 26, 61, Šmid 32)