Po bod Zenitu i Anžiju, CSKA zimuje na tronu

Klub iz Sankt Peterburga je zbog kazne i u drugom uzastopnom derbiju bio lišen podrške navijača (prethodni meč sa ekipom CSKA iz Moskve završen je identičnim rezultatom).
Zenit, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.12.2012. 22:48h

Remijem između Zenita i Anžija (1:1) u derbiju u Sankt Peterburgu spuštena je zavjesa na jesenju polusezonu u ruskom šampionatu.

Gosti su bolje izdanje u prvom poluvremenu krunisali u 24. minutu kada je Žoao Karlos savladao domaćeg golmana Malafejeva, dok je Spaletijevoj četi zasluženo izjednačenje donio iskusni Zirjanov u 66. minutu.

U drugom današnjem okršaju Spartak iz Moskve savladao je Rubina u Kazanju sa 1:0.

No, meč na "Petrovskom", u kom je crnogorski reprezentativac Luka Đorđević sjedio na klupi, bio je u žiži interesovanja.

Posljednji jesenji derbi odigran je po velikoj hladnoći, na temperaturi od minus deset, ali i u pozorišnoj atmosferi...

A ovaj remi samo djelimično je zadovoljio jednu i drugu stranu... Ovakvim epilogom, ekipa u kojoj crnogorski stručnjak Željko Petrović asistira proslavljenom Holanđaninu Gusu Hidinku zimuje na dva boda minusa u odnosu na CSKA, koji je proslavio jesenju titulu.

S druge strane, Zenit će nastavak sezone dočekati sa "minus pet" u odnosu na lidera.

Potvrdilo se, međutim, da će pomenuta trojka voditi veliku borbu za titulu...