Inter jedva savladao Palermo, sigurni Napoli, Roma i Lacio

"Crno-plavi" su, tačnije, morali da dočekaju autogol beka gostiju Garsije da bi došli do tri boda, jer su do tog 74. minuta jedva stvorili dvije šanse (Milito i Ranokja).
5 komentar(a)
Napoli, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.12.2012. 16:36h

Napoli i Inter su nastavili trku sa Juventusom za Skudeto, ali su do pobjeda došli na dva potpuno različita načina - Napolitanci su se poigravali sa Peskarom (5:1), dok je Inter jedva izašao na kraj sa Palermom u Milanu (1:0).

"Crno-plavi" su, tačnije, morali da sačekaju autogol beka gostiju Garsije da bi došli do tri boda, jer su do tog 74. minuta jedva stvorili dvije šanse (Milito i Ranokja).

Inter je tako prekinuo seriju od tri meča bez pobjede u Seriji A i ostao na četiri boda minusa u odnosu na Juventus.

Napoli je na drugom mjestu (dva koraka je iza Juvea), a za petardu na "San Paolu" su najzaslužniji dvostruki strijelci Gokan Inler i Edinson Kavani. Jednom se upisao i Marek Hamšik.

Slavio je i Lacio, i to protiv Parme na "Olimpiku" sa 2:1, a strijelci su bili Bijava i Klose...

Napadač Rome Matija Destro nije imao milosti prema bivšem klubu - sa dva pogotka je srušio Sijenu na "Frankiju" i lansirao "vučicu" ka trećem uzastopnom trijumfu.

Pored Destra, pogodio je i pomalo zaboravljeni Simone Perota koji je ušao u 79. minutu kod rezultata 1:1.

Sijena je, inače, vodila od 25. minuta i pogotka Neta...

Bolonja - Atalanta 2:1 (Dijamanti 16, Gabijadini 70 - Denis 50)

Inter - Palermo 1:0 (Garsija (autogol) 74)

Sijena - Roma 1:3 (Neto 25 - Destro 63, 90+2, Perota 86)

Lacio - Parma 2:1 (Bijava 25, Klose 34 - Belfodil 66)

Udineze - Kaljari 4:1 (Perejra 33, Anđela 39, Danilo 48, Paskvale 66 - Desena 80)

Đenova - Kjevo 2:4 (Said 40, Janković 56 - Paloski (penal) 14, 22, 45, Stojan 90)

Napoli - Peskara 5:1 (Inler 9,78, Hamšik 15, Kavani 58 (penal), 63 - Bjarnason 18)