Samo remi za Budućnost, poraz Rudara, Sutjeska osvojila jesenju titulu

Nikšićani su ostvarili očekivanu pobjedu na Cetinju protiv omladinaca Lovćena, dok je Budućnost osvojila samo bod protiv Petrovca u Baru, gdje je igran meč.
82 pregleda 13 komentar(a)
Sutjeska, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 01.12.2012. 14:20h

Sutjeska je prva nakon jesenjeg dijela prvenstva - Nikšićani su ostvarili očekivanu pobjedu na Cetinju protiv omladinaca Lovćena, dok je Budućnost osvojila samo bod protiv Petrovca u Baru, gdje je igran meč, a Rudar je poražen u Podgorici od Mladosti.

Sutjeska je do pobjede na Cetinju od čak 6:1 došla golovima Đorđa Šušnjara u 18, Petra Peroševića u 42. i 50, Vladimira Jovovića u 48, Vladana Karadžića u 73. i Igora Počeka u 84. minutu. Jedini pogodak za Lovćen postigao je Milan Vušurović u 63. minutu.

Budućnost, koja je bila lider uoči posljednjeg kola, igrala je u Baru sa Petrovcem neriješeno 1:1 i vodeću poziciju prepustila nikšićkom timu.

Petrovac je poveo golom Nenada Jovanovića u 24. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Darko Nikač u 83. minutu.

Rudar je u podgoričkom naselju Stari aerodrom poražen od Mladosti 2:0, koja je do pobjede došla golovima Borisa Tatara u 28. i Marka Šćepanovića u 72. minutu iz jedanaesterca.

Pobjednika nije bilo u duelu Čelika i Zete u Nikšiću, koji je završen neriješeno 2:2.

Zeta je golovima Žarka Koraća u 52. i Filipa Kalačević u 54. minutu. Na 2:1 smanjio je Danilo Vuković u 66, a konačan rezultat postavio je Milan Ilić u 71. minutu.

Grbalj je u Radanovićima, goloviima Miloša Đalca u 14. i Luke Merdovića u 87. minutu, savladao bjelopoljsko Jedinstvo 2:1. Jedini pogodak za Jedinstvo postigao je internacionalac iz Ugande Eugen Sepija u 43. minutu.

Utakmica u Budvi, između Mogrena i Mornara, nije odigrana jer je teren stadiona na Lugovima bio natopljen vodom. Novi termin biće naknadno određen.