Katanija nemoćna na "Barberi"

Fabricio Mikoli je već poslije 10 minuta donio prednost svom timu, a u nastavku je stvari u svoje ruke uzeo Josip Iličić...
61 pregleda 0 komentar(a)
Mikoli i Iličić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.11.2012. 22:28h

Derbi Sicilije, koji je u bliskoj prošlosti više ličio na ulični rat nego na fudbalski spektakl, pripao je Palermu - "rosaneri" su na svom terenu slavili sa 3:1 i makar na 24 časa pobjegli uiz opasne zone na tabeli.

Fabricio Mikoli je već poslije 10 minuta donio prednost svom timu, a u nastavku je stvari u svoje ruke uzeo Josip Iličić - Slovenac je prvo u 49. lako savladao Marijana Anduhara, a onda i 11 minuta kasnije se poigrao sa kompletnom odbranom i potpisao velika tri boda svom timu.

Konačan rezultat je postavio Franćesko Lodi koji je u 70. minutu bio strijelac iz slobodnog udarca. Palermu je ovo prva pobjeda u sicilijanskom derbiju još od novembra 2010. godine.

Sjutra veče se igra veliki derbi između Milana i Juventusa, a po informacijama sa Apenina Mirko Vučinić će biti starter na "San Siru".

Fiorentina u Torinu traži šestu pobjedu zaredom, ali će u trku sa "bikovima" ući bez Stevana Jovetića. Stefan Savić je najavljen od prvog minuta.

"Jovetić je dobro, oporavljen je, ali još ne želim da rizikujem", rekao je trener "viole" Vinćenco Montela.

Palermo - Katanija 3:1 (Mikoli 10, Iličić 49, 60 - Lodi 70)