"Đavolima" dovoljno i osam minuta

Novi trener Kvins Parka Hari Rednap gledao je utakmicu sa tribina, i ponovo se uvjerio kakav ga posao čeka da da bi oporavio ekipu koja je osvojila svega četiri boda u dosadašnjih 13 kola.
Mančester, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.11.2012. 18:30h

Kvins Park Rendžers je smijenio Marka Hjuza, ali na „Old trafordu” ne bi pomogao ni Žoze Murinjo - Mančester junajted je za svega osam minuta tri puta pogodio mrežu posljednjeg tima na tabeli, i slavio pobjedu iako je početkom nastavka gubio 1:0.

Bio je to šesti trijumf "đavola" u posljednjih sedam mečeva i povratak na vrh tabele, uoči današnjeg derbija Čelzi - Mančester siti na "Stamford bridžu".

"Anderson je promijenio meč. Kada je on ušao, bila je to druga priča. Igrali smo svega deset minuta, ali tih deset minuta su bili perfektni", hvalio je ser Aleks Ferguson brazilskog vezistu koji je ušao u igru u 59. minutu umjesto Ešlija Janga.

Novi menadžer KPR-a Hari Rednap je gledao utakmicu sa tribina i ponovo se uvjerio kakav ga posao čeka da bi oporavio ekipu koja je osvojila svega četiri boda u dosadašnjih 13 kola.

Gosti su se, doduše, dobro branili 60 minuta, ali je sve to palo u vodu nakon što su od 64. do 72. minuta primili tri gola...

Arsenal je odigrao samo 0:0 na gostovanju Aston Vili u Birmingemu, dok Everton nije mogao više od remija na „Gudison parku” protiv Noriča. Bod gostima je u 90. minutu donio Sebastijen Basong.

Aston Vila - Arsenal 0:0

Sanderlend - VBA 2:4 (Gardner 73, Sesenjo 87 - Gera 30, Long 44, Lukaku (penal) 81, Fortun 90+5)

Everton - Norič 1:1 (Nejsmit 11 - Basong 90)

Mančester junajted - KPR 3:1 (Evans 64, Flečer 68, Ernandes 72 - Maki 52)

Stouk - Fulam 1:0 (Adam 26)

Vigan - Reding 3:2 (Gomes 58, 68, 90+2 - Morison 35, Al-Habsi (autogol) 80)