Zverotić "bombom" zaustavio Liverpul!

Maestralan gol crnogorskog reprezentativca na "Enfild rodudu" u 88. minutu odložio odluku u grupi A za posljednje kolo
89 pregleda 14 komentar(a)
Ažurirano: 22.11.2012. 22:30h

Jang Bojs ostaje u trci za plasman u šesaestinu finala Lige Evrope, zahvaljujući Elsadu Zverotiću!

Crnogorski reprezentativac utišao je “Enfild roud” fantastičnim udarcem lijevom nogom sa ivice šesnaesterca, dva minuta prije kraja za konačnih 2:2. Golman Liverpula Pepe Rejna pokušao je paradom da dohvati loptu, koja je završila ispod prečke za veliko slavlje malobrojnih švajcarskih navijača u gradu Bitlsa.

Liverpul i Jang Bojs poravnati su na drugom mjestu sa po sedam bodova, i putnika u narednu rundu odlučivaće posljednje kolo. Švajcarci protiv Anžija u Bernu moraju da ostvare bolji rezultat nego Liverpul u Udinama, jer petostruki evropski šampion ima bolji međusobni duel.

Što god da se desi, Zverotić je još jednom pokazao kvalitet koji je više puta demonstrirao u dresu crnogorske reprezentacije, ne samo zbog golova...

Fudbaleri Anžija iz Mahačkale osigurali su plasman u drugu fazu Lige Evrope, pošto su danas na stadionu Lokomotive u Moskvi slomili otpor Udinezea u drugom poluvremenu (2:0).

Golove su postigli Samba u 72. i Eto u 75. minutu. Italijani su u posljednjih 10 minuta igrali sa igračem manje, zbog isključenja Viljansa.

Gus Hidink je tako odjahao do druge faze i najvećeg evropskog uspjeha kluba iz Mahačkale.

"Ovo je veliki rezultat za naš mladi, ali prije svega klub u usponu. Napravili smo veliku stvar za navijače, ali i ruski fudbal uopšte. Ponosan sam na ekipu, ne samo zbog prolaska, već i načina na koji su igrali", rekao je Hidink, koji je na velikoj navijačkoj zastavi ilustrovan kako jaše konja, zajedno sa Etoom i sportskim direktorom Robertom Karlosom.

U jednom od derbija kola Lacio i Totenhem igrali su bez golova u Rimu. Mnogo zanimljivije bilo je u gradu (navijači Lacija napali su noževima navijače Totenhema), ali na tribinama, gdje je legenda oba kluba, Englez Pol Gaskojn, ispratio Lacio do druge faze.

Totenhem će kartu za šesnaestinu finala morati da traži u posljednjem kolu protiv Panatinaikosa na svom terenu.

Rubin je osigurao prvo mjesto u grupi H, nakon ubjedljive pobjede (3:0) nad kombinovanim sastavom Intera u Kazanju. Golovi su pali na početku i na kraju - Karadeniz je pogodio u 2, a Rondon u 86. i 91. minutu.

U istoj grupi Partizan je u okršaju za treće mjesto igrao neriješeno sa Nefčijem u Bakuu (1:1). Domaćin je poveo preko Flavinja u 10, izjednačio je Aleksandar Mitrović u 67. minutu.