Mančester junajted pao u Noriču

Arsenal je pobjedom prestigao Totenhem na tabeli Premijer lige i sada je šesti sa 19 bodova, dok londonski rival ima dva manje i nalazi se na osmoj poziciji.
Arsenal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.11.2012. 19:53h

Porazom u Noriču, Mančester junajted je prekinuo seriju od šest uzastopnih pobjeda u Premijer ligi.

"Đavolima" je presudio Pilkington, golom u 60. minutu.

Tako je ekipa Aleksa Fergusona ustupila vrh gradskom rivalu Mančester sitiju, koji je nakon 12 kola jedini neporaženi tim u elitnom engleskom šampionatu.

Fudbaleri Arsenala pobijedili su danas Totenhem u starom londonskom derbiju sa 5:2.

Totenhem je poveo golom Emanuela Adebajora u 10. minutu, ali je napadač iz Togoa osam minuta kasnije dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta nad Santijem Kazorlom.

Igrača više "tobdžije" su iskoristile da do poluvremena preokrenu rezultat i povedu sa 3:1, golovima Pera Mertezakera u 24, Lukasa Podolskog u 42. i Olivijea Žirua u 45. minutu.

Prednost Arsenala na 4:1 povećao je Kazorla u 60, a drugi gol za Totenhem potom je postigao Geret Bejl u 71. minutu. Konačnih 5:2 postavio je Teo Volkot golom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Mančester siti je najavio izlazak iz krize ubjedljivom pobjedom nad Aston Vilom (5:0). Četa Roberta Manćinija mučila se do 43. minuta, kada je David Silva našao put do protivničke mreže, pa je u nastavku sve bilo lakše. Argentinci Karlos Teves i Serhio Aguero postigli su po dva gola za konačnih 5:0.

Čelzi se okliznuo na gostovanju Vest Bromviču i udaljio se od vrha, dok je Liverpul zahvaljujući Luisu Suaresu napunio mrežu Vigana u drugom poluvremenu.