Lacio dobio rimski derbi, Inter stao u Bergamu

Treći put u nizu "nebesko-plavi" bolji od gradskog rivala. "Viola" u Milanu nadigrala Milan uz odličnu partiju crnogorskog fudbalera...
4 komentar(a)
Ažurirano: 11.11.2012. 22:28h

I treći put zaredom Lacio je savladao Romu - "nebesko-plavi" su slavili sa 3:2 u rimskom derbiju, iako su već nakon devet minuta bili u minusu.

Po velikoj kiši i vodom natopljenom terenu na "Olimpiku" Romu je u vođstvo doveo Erik Lamela, u tim trenucima je "vučica" imala i dominaciju, ali se sve preokrenulo kada je Kandreva pogodio iz slobodnog udarca poslije velike greške golmana Goikoečee.

Klose je već do poluvremena preokrenuo, prije nego što je De Rosi šakom udario Maurija i zaradio direktan crveni karton.

Mauri je kasnije dao gol i dobio drugi žuti karton, a poraz "đalorosa" je ublažio Miralem Pjanić četiri minuta prije kraja.

Zicer za izjednačenje je u 94. minutu promašio Markinjo...

Rimski derbi je imao i predigru, jer je izboden navijač Rome, piše "Korijere delo sport".

Milan je najavljivao izlazak iz krize, ali je sve izgleda bila optička varka – mjeru "rosonerima" je uzela Fiorentina u gostima (3:1).

Bez Stevana Jovetića, ali sa odličnim Stefanom Savićem u prvoj postavi, "viola" je nadigrala domaćina, a presudan momenat je bio kada je Pato kod rezultata 0:1 promašio penal.

Pato šutira preko gola sa bijele tačke

Strijelci za pobjednički tim su bili Akvilani, Borha Valero i El Hamdaui.

Napoli je dva puta gubio u Đenovi, ali je na kraju došao do važna tri boda (4:2).

Nakon sedam vezanih pobjeda u Seriji A (10 u svim takmičenjima), Inter je zaustavljen na terenu gdje tradicionalno loše prolazi.

Milanski tim je izgubio u Bergamu od Atalante sa 3:2 i sada opet kasni četiri boda za liderom Juventusom.

Domaći tim je rano poveo (Bonaventura), Inter se početkom drugog poluvremena vratio (bomba Guarina iz slobodnog udarca), ali je onda dozvolio da mu presudi čovjek kojeg je Andrea Stramaćoni želio ljetos kao alternativu za Dijega Milita.

Herman Denis je u osam minuta dva puta savladao Samira Handanovića i Inter je bio na koljenima.

Sve što su "crno-plavi" uradili do kraja bilo je da smanje zaostatak preko Rodriga Palasija...

Palermo - Sampdorija 2:0 (Dibala 52, 71)

Milan - Fiorentina 1:3 (Pacini 60 - Akvilani 11, Valero 38, El Hamdaui 88)

Kjevo - Udineze 2:2 (Andreoli 39, Paloski (penal) 89 - Anđela 42, 90+1)

Đenova - Napoli 2:4 (Imobile 23, Bertolaći 56 - Mesto 54, Kavani 79, Hamšik 90, Insinje 90+4)

Lacio - Roma 3:2 (Kandreva 35, Klose 43, Mauri 47 - Lamela 11, Pjanić 87)

Parma - Sijena 0:0

Torino - Bolonja 1:0 (D'Ambrozio 66)

Atalanta – Inter 3:2 (Bonaventura 9, Denis 60, 67 (penal - Guarin 56, Palasio 84)