I Čelik u nizu Grblja, rekord Radulovića!

62 pregleda 4 komentar(a)
Grbalj, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 04.11.2012. 08:58h

Grbljani su slavili sa 2:0 protiv Čelika pred svojim navijačima, čime su i deveti put ostali neporaženi (ili 12. uključujući i mečeve iz Kupa), dok je mreža golmana Milete Radulovića netaknuta na isto toliko okršaja.

Time je golman Grblja postavio novi rekord u crnogorskom šampionatu - ostao je nesavladan punih 835 minuta (rekord je držao sadašnji golman Petrovca Nemanja Popović, koji je braneći za Mogren bio nesavladan 815 minuta).

Nije ni čudo što se u Grblju nakon meča zaorilo “Mileta, Mileta...”.

Sa druge strane, Čelik je nakon ubjedljivog trijumfa u gradskom derbiju protiv Sutjeske i drugi meč zaredom ostao bez pobjede (u minulom kolu remizirao je sa Lovćenom pred svojim navijačima).

"Ovo nije samo moj rekord, već čitavog tima. Vrijedi izgarati sa ovakvim momcima. Svi zajedno smo odigrali dobro na prethodnim mečevima uključujući i ovaj protiv Čelika. Naša pobjeda je zaslužena", komentarisao je nakon meča Mileta Radulović.

Domaći golman je sa nekoliko odličnih intervencija osokolio saigrače, a napadači Grblja odradili svoj dio posla u drugom dijelu meča.

“Metalurge” je načeo Matić u prvom minutu nastavka, dok je Nemanja Nikolić u 86. minutu presudio gostima.

Tim iz Radanovića, koji je pregrmio puno toga u posljednjih devet mečeva, biće na velikom iskušenju u narednom kolu.

Ekipa Aleksandra Nedovića igraće protiv Budućnosti pod Goricom. Ali, kako god da se završi predstojeći meč, iza Grbljana je serija za poštovanje...

Grbalj - Čelik 2:0 (0:0)

Radanovići - Stadion Grblja. Gledalaca: 400. Sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje). Pomoćnici: Nikola Razić, Dejan Šaković (Podgorica). Strijelci: Matić u 46. i N. Nikolić u 86. minutu. Žuti kartoni: Magud, N. Bogdanović, Ragipović, Milojko (Grbalj), Kolev, Ivanović (Čelik). Crveni kartoni: Magud u 54. minutu (Grbalj), Kolev u 83. minutu (Čelik).

Grbalj: Radulović 8, Magud 5,5, Carević 7,5, Glavan 7,5, I. Bogdanović 7, N. Bogdanović 7, Ragipović 7, Matić 7,5 (Milojko 7), Janković 7 (Martinović), Nikolić 7 (Merdović), Đalac 7,5.

Čelik: Banović 6, Adrović 6,5, Ilić 6 (Agović 6), Vuković 6 (Nikolić), Bulatović 6 (Videkanić), Kolev 5,5, Bulajić 6,5, Kasapi 6,5, Zorić 7, Ivanović 7, Račić 7.