Fiorentina savladala Lacio, Jovetić i Savić igrali 90 minuta

Rimljani su u drugom poluvremenu zaradili dva crvena kartona (Ledezma i Ernaneš), a tačku na utakmicu stavio je Luka Toni fenomenalnim pogotkom iz okreta u 90. minutu
2 komentar(a)
Jovetić i Ljajić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 28.10.2012. 16:53h

Makar do večerašnje utakmice Roma - Udineze, Fiorentina će biti peta na tabeli Serije A - u jednom od derbija 9. kola, "viola" je savladala Lacio sa 2:0.

Tim iz Firence, za koji su čitavu utakmicu odigrali crnogorski reprezentativci Stevan Jovetić i Stefan Savić, mogao je do prednosti u 27. minutu, ali je Matijas Fernades iz penala pogodio stativu.

Fiorentina je, ipak, povela u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Adem Ljajić sjajno zatresao mrežu sa 20-ak metara.

Rimljani su u nastavku zaradili dva crvena kartona (Ledezma i Ernaneš), a tačku na utakmicu stavio je Luka Toni fenomenalnim pogotkom iz okreta u 90. minutu.

Inter je protutnjao Bolonjom (3:1), iako je Esteban Kambijaso posljednji gol za "nerazure" dao gol iz ofsajda. Ali, bilo je to takvo majstorstvo, da je sudiji vjerovatno bilo žao da ga poništi...

A jedan sudija je uništio vikend u Italiji - nakon konsultacija sa pomoćnikom, arbitar Đervasoni je u 26. minutu utakmice Katanija - Juventus poništio čist gol Berhesija, iako je bio makar metar iza defanzivaca "stare dame".

Velikan iz Torina je znao da iskoristi još jedan, ko zna koji po redu, poklon sudija i da golom Artura Vidala iz čistog ofsajda, koji je previdio isti onaj pomoćnik, u 57. minutu stigne do nezaslužene pobjede.