Mančester Siti teško do bodova protiv Svonsija

Jedini gol u pobjedi Arsenala postigao je Mikael Arteta u 84. minutu, dok su gosti od 80. igrali sa igračem manje pošto je Stefan Mbia dobio direktan crveni karton.
Arsenal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.10.2012. 18:57h

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su na domaćem terenu ekipu Svonsija sa 1:0, u preostaloj današnjoj utakmici 9. kolaPremijer lige.

Aktuelni šampion teškom mukom je došao do bodova i zadržao priključak sa vodećim Čelyijem, koji mu sada sa utakmicom manje bježi samo bod.

Velšani su pružili neočekivano snažan otpor velikom favoritu, koji je važnu pobjedu obezbijedio pogotkom Karlosa Tevesa u 61. minutu preciznim šutem sa ivice šesnaesterca.

Arsenal je na svom terenu pobijedio KPR sa 1:0, dok je Vigan slavio protiv Vest Hema sa 2:1 u devetom kolu engleske Premijer lige.

Vigan je trijumfovao golovima Ivana Ramisa u 8. minutu i Džejmsa Mekartuta u 47, dok je jedini gol za goste postigao Džejms Tomkins u drugom minutu sudijske nadoknade.

Fudbaleri Redinga i Fulama odigrali su neriješeno 3:3, dok su Stouk i Sanderlend odigrali meč bez golova.