Buđenje Borusije, Šalke se ne zaustavlja

Šampion je slavio sa 2:0 i najzad igre iz Lige šampiona prenio i na prvenstvo, iako je domaćin u većem dijelu meča bio i bolji, promašivao nevjerovatne šanse...
Borusija, Foto: REUTERS
Ažurirano: 27.10.2012. 16:01h

Borusiji ni veliki snijeg u Frajburgu nije smetao da prekine mini seriju od dva meča bez pobjede.

Neven Subotić je u 54. minutu poslije slobodnog udarca Marka Rojsa glavom pogodio za vođstvo "milionera", a osam minuta prije kraja konačan rezultat je postavio Mario Gece na dodavanje Romana Levandovskog.

Šalke je takođe imao problema, ali je na kraju srušio otpor Nirnberga - jedini gol na meču dao je Džeferson Farfan 13 minuta prije kraja, pa je tim Huba Stevensa (istina uz meč više) za sada jedini pratilac Bajerna koji ima četiri boda prednosti.

Bavarci sjutra igraju kod kuće sa Bajerom...

Smjena Feliksa Magata je makar na startu donijela rezultat Volfsburgu.

"Vukovi" su se rastrčali u Dizeldorfu i slavili sa 4:1.

Dvostruki strijelac je bio Bas Dost, a upisali su se i Ivica Olić i Dijego sa bijele tačke.

Volfsburg je tako prekinuo seriju od sedam mečeva bez pobjede. Posljednji put je slavio u prvom kolu, 28. avgusta, i to na gostovanju Štutgartu.

Grojter Firt i Verder su remizirali (1:1), a crnogorski reprezentativac Milorad Peković je bio na terenu od 61. minuta.

Fortuna D. - Volfsburg 1:4 (Langeneke (penal) 71 - Dost 50, 64, Olić 53, Dijego 78)

Frajburg - Borusija D. 0:2 (Subotić 54, Gece 83)

Grojter Firt - Verder 1:1 (Edu 8 - Petersen 44)

Majnc - Hofenhajm 3:0 (Šalai 21, 46, 64)

Šalke - Nirnberg 1:0 (Farfan 77)