Pobjede Mladosti i Mornara, bez golova u Petrovcu

6 komentar(a)
Ažurirano: 27.10.2012. 13:47h

Sa tri gola u prvom poluvremenu, dva Marka Šćepanovića i jednog Kaiseda Ebera, Mladost je savladala Mogren, po jakoj kiši na Starom aerodromu, i barem do nedjelje je preskočila Budućnost za četvrtoj poziciji.

Mogren, koji je doživio prvi poraz u gostima, ukupno četvrti ove sezone, u nastavku je samo uspio da ublaži poraz golom Nikole Vujovića.

U derbiju začelja, Mornar je slavio u Golubovcima golom Nikole Sekulića u 31. minutu. Interesantno, Mornaru je to tek druga pobjeda u prvenstvu, a Barani su prvu ostvarili upravo protiv Zete, na startu šampionata na svom terenu sa 2:1.

Ovom pobjedom, Mornar je predao "fenjer" Zeti, ali i prekinuo seriju od devet uzastopnih poraza, odnosno deset kola bez pobjede.

Bez golova je jedino završen duel između Petrovca i Grblja, koji nije poražen već osam kola, tokom kojih Grbljani nisu primili ni gol.

Derbi kola igra se sjutra na stadionu pod Goricom, gdje Budućnost dočekuje Sutjesku, koja je trenutno na diobi prvog mjesta sa Rudarom. U Nikšiću, u prvom kolu, bilo je 1:0 za Sutjesku.

Rudar dočekuje Jedinstvo, koga je savladao u Bijelom Polju 2:0, dok osvajač Kupa Čelik na svom terenu dočekuje Lovćen, od koga su Nikšićani bili bolji na premijeri sa 3:0.