Budućnost i Zeta u četvrtfinalu, sedam golova Rotkovića!

Posljednjeg četvrtfinalistu odlučiće sjutrašnji duel Čelika i Rudara u Nikšiću. Prvi duel u Pljevljima završen je 1:1
81 pregleda 8 komentar(a)
Ažurirano: 24.10.2012. 14:50h

Budućnost i Zeta obezbijedili su plasman u četvrtfinale Kupa Crne Gore, Mogren i Sutjeska su ispali, ali priča dana dolazi sa Starog aerodroma - fudbaleri Mladosti savladali su trećeligaša Pljevlja sa 10:1 u meču u kojem je napadač Luka Rotković postigao sedam golova!

Da je to apsolutni rekord u svim takmičenjima pod okriljem Fudbalskog saveza Crne Gore nije sporno, ali je impresivan podatak da je Rotković i prošloj rundi (šesnaestina finala) postigao četiri gola protiv Ibra.

Budućnost je upisala minimalnu pobjedu na gostovanju u Bijelom Polju i ovjerila plasman među osam najboljih ekipa u Kup takmičenju. Jedini pogodak na meču postigao je Radivoje Golubović u posljednjem minutu regularnog toka.

Duel Sutjeske i Zete završen je bez pobjednika, pa je plasman među osam najboljih ekipa izbrio tim iz Golubovaca – prvi meč igran u Golubovcima završen je pobjedom Zete 1:0.

Lovćen je bio ubjedljiv u odmjeravanju snaga sa Igalom. Cetinjani su pet puta tresli mrežu protivnika pred svojim navijačima i izborili plasman u narednu rundu najmasovnijeg takmičenja.

Nakon ubjedljive pobjede u prvom meču pred svojim navijačima, fudbaleri Mornara su upisali pobjedu i na gostovanju u Beranama. Interesantno, sva tri gola koja su viđena na Gradskom stadionu postigli su igrači domaće ekipe – Milunović i Vukićević su tresli sopstvenu mrežu, dok je Đukić matirao golmana gostiju iz Bara.

Sigurnu pobjedu upisali su fudbaleri Grblja na gostovanju Gorštaku. Tim iz Radanovića do pobjede je došao golovima u drugom poluvremenu koje su posgli Đalac (dva puta se upisao u strijelce) i Merdović.

Revanš meč osmine finala u kojem se sastaju Čelik i Rudar igra se u četvrtak sa početkom u 14.00 časova.

LOVĆEN – Igalo 5:0 (prvi meč 1:1)

Perutović 18, Padrov 24 (a.g.), Bogdanović 48, I. Pejaković 60, Turković 90.

Berane – MORNAR 1:2 (prvi meč 0:4)

Đukić 83 – Milanović 59 (a.g.), Vukićević 75 (a.g.).

Gorštak – GRBALJ 0:3 (prvi meč 0:2)