Čeliku gradski derbi

Tom pobjedom, sedmom ove sezone, Čelik je zaostatak za vodećim dvojcem smanjio na dva boda.
93 pregleda 5 komentar(a)
Čelik - Sutjeska, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 21.10.2012. 15:23h

Potpuno zasluženo fudbaleri Čelika savladali su Sutjesku 3:0 – izabranici Slavoljuba Bubanje dominirali su u većem dijelu meča i sa tri gola u mreži rivala prišli na minus dva od vodećeg dvojca – Rudara i Sutjeske.

Iako početak meča nije nagovještavao uzbuđenja, u nastavku nije ih nedostajalo.Istina, priredili su ih “metalurzi” koji su tačno znali ta hoće, za razliku od Sutjeske koja za 90 minuta nije stvorila priliku, niti je imala rješenje za ofanzivnu taktiku rivala, što je znalački koristio Ivan Ivanović, koji je bio nerješiva enigma za tim Dragana – Gage Radojičića.

“Odigrali smo kvalitetno, borbeno i zasluženo savladali Sutjesku. Srećan sam jer se u Nikšiću fudbal vraće na prava vrata. Moja ekipa je sazrela. Sada moramo biti mirni i nastaviti u istom ritmu. Kada igramo protiv Sutjeske, Budućnosti u Rudara, nemamo problema. Ostaje nam da se dokažemo sa, na papiru, lakšim protivnicima. Moji momci imaju karakter, siguran sam da ćemo ostati u vrhu”, rekao je trener Čelika Slavoljub Bubanja.

Oba rivala u meč su ušli oprezno, vodio se pravi fudbalski “rat” za prevlast na sredini terena, a nakon pogotka Zorića u smiraj prvog poluvremena na terenu je postojao, praktično jedan tim.

Prvu priliku imali su „metalurzi“ u 8. minutu – Zorićev pokušaj iz slobodnog udarca sa oko 20 metara završio je iznad prečke. Od tog trenutka pa sve do 39.minuta uzbuđenja gotovo da nije bilo.

U takvom odnosu snaga Čelik je donekle pokazao više, dok se Sutjeska nije najbolje snalazila u blizini šesnesterca domaćih. Šest minuta prije odlaska na odmor dobro su kombinovali Zorić i Ivanović, ovaj drugi odlično je uposlio Račića, međutim, Janjušević je odlično intervenisao.

Ipak, u finišu prvog dijela zbila su se i prva prava uzbunjenja. Naime, u 45. minutu Čelik je odlično kombinovao na sredini terena i lagano osvojio prostor ka golu Sutjeske. U pravom trenutku Dilian Kolev uposlio je Račija, koji je, reklo bi se, bio neopasan, međutim, nakon bespotrebnog uklizavanja

Janjuševića, glavni arbitar Pavle Radovanović pokazao je na bijelu tačku. Siguran egzekutor bio je Darko Zorić, nakon čega je „proključalo“ na tribinama.

Na startu drugog poluvremena trener Sutjeske Dragan Radojičić opredijelio se za ofanzivniju taktiku – Isidorović je zamijenio Stijepovića, a odmah zatim i Bečalić - Krivokapića.

Ipak, Čelik je u 50. minutu nakon projektila Fetima Kasapija umalo uvećao vođstvo. Ono što je propustio u pomenutom minutu, Kasapi je nadomijestio u 56. minutu - Bulatović je sa lijeve strane uputio centaršut u srcu šesnesterca, a Kasapi manirom iskusnog strijelca proslijedio loptu u mrežu.

Sigurno vođstvo osokolilo je „metalurge“ pa je Ivanovićev projektil u 61. minutu zaustavila prečka, a umalo je bio neprecizan i Kasapi u 69. minutu.

Terensku inicijativu Čelik je krunisao tri minuta kasnije – Zorić je izveo korner sa desne strane, najvisočiji i najspretniji u kaznenom prostoru Sutjeske bio je Stevan Račić, za ubjedljivih 3:0.

Pet minuta prije kraja meča Čelik je po ko zna koji put bio opasan – Bulatović je uputio oštar centar za Simića, čiji šut je završio pored gola.

Zadovoljni postignutim domaći su do kraja meča znalački čuvali loptu, dok protivnik nije imao ni snage, ni volje, da pokuša da popravi utisak.

“Ne mogu biti zadovoljan. Ovo nije Sutjeska koja je funkcionisala u prethodnih deset kola. Jednostavano, oduzeo nas je penal u finišu prvog poluvremena. Svakako da sam razočaran porazom. Međutim, do sada smo postigli mnogo, a nakon ovog poraza moramo dići glavu. I dalje smo na prvom mjestu, Čelik se primakao, ali nije smak svijeta”, rekao je trener Sutjeske Dragan Radojičić.

Čelik – Sutjeska 3:0

Nikšić – Stadion kraj Bistrice.Gledalaca: 5.000. Sudija: Pavle Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje), Danijel Dević (Bar). Strijelaci: Zorić u 45+1 iz jedanaesterca, Kasapi u 56, i Račić u 72. minutu za Čelik. Žuti kartoni: Zorić, Radović, Kasapi (Čelik) J. Nikolić, Perošević, Krivokapić, Jovović,D. Karadžić, Zogović (Sutjeska).

Čelik: Banović –, Dubljević 7, Bulatović 7, Radović - (Adrović 7), Vuković 7, Kolev 7,5, Bulajić 7, Zorić 7 (Simić), Kasapi 7,5 (Nikolić), Račić 7,5 Ivanović 8.

Sutjeska: Janjušević 5, Krivokapić 5(Bečalić 5), Stijepović 5 (Isidorović 5), Zogović 5, Ćuković 5, Jovović 5, Pejović 5 (D. Karadzić), B. Nikolić 5, J. Nikolić 5, Perošević 5, Šušnjar 5.