Argentina pobijedila, Mesi sve bliži Maradoni

Mesi je do sada postigao ukupno 31 gol za Argentinu, samo dva manje od Dijega Maradona. Najbolji argentinski strijelac u istoriji je Gabrijel Batistuta sa 54 pogotka.
1 komentar(a)
Lionel Mesi, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 17.10.2012. 10:23h

Argentina sigurno korača ka Mundijalu - "gaučosi" su upisali i šestu pobjedu u kvalifikacijama, i to protiv Čilea u gostima (2:1).

"Gaučosi" su u prvih devet kola ostvarili još dva remija i poraz i drže prvo mjesto sa 20 bodova, tri više od Ekvadora.

Argentince su do novog trijumfa vodili Lionel Mesi i Gonsalo Iguain koji su riješili meč golovima u 28. i 31. minutu. Domaćin je samo ublažio poraz preko Felipea Gutjeresa u sudijskoj nadoknadi.

Mesi je do sada postigao ukupno 31 gol za Argentinu, samo dva manje od Dijega Maradona.

Najbolji argentinski strijelac u istoriji je Gabrijel Batistuta sa 54 pogotka.

"Pobjede protiv Čilea i Urugvaja su nan napravile situaciju nešto komfornijom u nastavku takmičenja. Naravno, još ništa nismo napravili, ali se približavamo cilju", rekao je Mesi.

Paragvaj je savladao Peru (presudio Pablo Agilar), Venecuela i Ekvador su remizirali (1:1), dok je Bolivija deklasirala Urugvaj (4:1) i spustila ga na 5. mjesto na tabeli.

Prve četiri reprezentacije će se plasirati na Mundijal 2014. u Brazilu, dok će petoplasirana u baraž s petoplasiranim iz azijske zone.