Presudio Boljević, omladinci Crne Gore bolji od Austrije

Jedini gol na meču postigao je napadač Zete Aleksandar Boljević, već u 9. minutu, na sjajno dodavanje Karadžića.
Aleksandar Boljević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 10.10.2012. 19:16h

Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je danas Austriju sa 1:0 u prijateljskom meču igranom na stadionu Mladosti.

Izabranici Aleksandra Miljenovića bili su bolji od Austrijanaca do kraja meča, pa pobjeda nije bila ugrožena.

"Iako to nerado radim u prijateljskim mečevima, ovoga puta sam od igrača tražio da igraju na rezultat kako bi podigli samopouzdanje pred početak kvalifikacija. Bilo je mnogo izmjena u ekipi, a kada je tako ne može sve funkcionisati u igri tokom svih 90 minuta susreta. Raduje me pristup igrača", rekao je Miljenović za sajt FSCG.

Boljević je u finišu prvog dijela mogao da postigne još jedan gol, ali nije pogodio mrežu. Šanse u nastavku imali su i Janković i Rogošić, dok su Austrijanci zaprijetili preko Frinsnbihera, napadača minhenskog Bajerna.

Za Crnu Goru su nastupili Delibašić (Kordić), Raspopović (Racković), Višnjić (Đalović), Vujačić (Baošić), Draganić, Sekulić, Hočko, Karadžić (Lagator), Janjušević (Rogošić), Boljević (Janković), Jovović.