Sigurni Junajted, Fridel nije branio nakon 310 utakmica

"Đavoli" su meč riješili u ranoj fazi utakmice - Džoni Evans je načeo mrežu protivnika u 8, a Patris Evra povisio prednost u 16. minutu... Kasnije je pogodio i Tom Kleverli
Džoni Evans, Foto: REUTERS
Ažurirano: 07.10.2012. 17:32h

Mančester junajted se brzo oporavio od poraza protiv Totenhema u prošlom kolu i prošetao kroz Njukasl - tim ser Aleksa Fergusona je savladao "svrake" sa 3:0 i izjednačio se sa Mančester sitijem na drugom mjestu na tabeli.

"Đavoli" su meč riješili već na početku - Džoni Evans je načeo mrežu protivnika u 8, a Patris Evra povisio prednost u 16. minutu, kada je i bilo jasno da Njukasl nema snagu da preokrene stvari.

U 71. minutu je konačan rezultat postavio Tom Kleverli nakon asistencije Vejna Runija.

Runi je bio asistent i kod pogotka Evansa...

Liverpul je opet razočarao, odigrao je bez golova protiv Stouka na “Enfildu”, iako je u posljednjih 20 minuta čak četiri puta pogađao stativu!

"Redsi" su u 2012. samo dva puta slavili na "Enfildu" kada su u pitanju mečevi u Premijer ligi - pali su Everton i Čelzi.

U dobrom ritmu je nastavio Totenhem.

"Sparsi" su do četvrte uzastopne pobjede u Premijer ligi došli protiv Aston Vile, a strijelci su bili 20-godišnji Stiven Kolker i Aron Lenon.

Utakmica na "Vajt Hart lejnu" ušla je u istoriju i prije samog početka.

Naime, senzacionalan niz golmana Breda Fridela od čak 310 uzastopnih utakmica u Premijer ligi okončan je danas, nakon što je menadžer Totenhema Andre Viljaš-Boaš odlučio da među stative stane Igo Ljoris.

Amerikanac je posljednji meč propustio u maju 2004. kada je bio član Blekburna.

Sautempton i Fulam su remizirali na "Sent Meriju" (2:2).

Sautempton - Fulam 2:2 (Fonte 4, 90 - Hojfeld 70 (autogol), Ričardson 88)

Liverpul - Stouk 0:0

Totenhem - Aston Vila 2:0 (Kolker 58, Lenon 67)

Njukasl - Mančester junajted 0:3 (Evans 8, Evra 16, Kleverli 71)