Jovetić donio trijumf Fiorentini, Savić debitovao

Dva crnogorska asa su predvodila "violu" do trijumfa, a Jovetić je već u 7. minutu, poslije kornera, 5. pogotkom ove sezone trasirao put svom timu ka trećoj pobjedi ove sezone.
62 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 07.10.2012. 15:25h

Debi Stefana Savića u dresu Fiorentine potrudio se da uljepša Stevan Jovetić.

Dva crnogorska asa su predvodila "violu" do trijumfa kod kuće protiv Bolonje, a Jovetić je već u 7. minutu, poslije kornera, 5. pogotkom u Seriji A ove sezone trasirao put svom timu ka trećoj pobjedi u Seriji A.

Jo-Jo je pogodak posvetio sestri kojoj je danas rođendan.

"Ovaj tim nijednom ove sezone nije odigrao loše, ali mu je falilo i sreće da osvoji bodove na strani. Kod kuće je to sasvim druga priča. Odličan smo tim, vjerujemo u ovo što radimo i nadam se da ćemo biti još bolji", rekao je Jovetić.

Fiorentina je dominirala na "Frankiju", a Jovetić je imao još dvije dobre prilike da ranije obezbijedi tri boda.

Juventus je pobjednički niz nastavio i u Sijeni, iako je do tri boda stigao tek u 85. minutu nakon voleja Klaudija Markizija.

Prethodno je Andrea Pirlo doveo u vođstvo "staru damu" iz slobodnog udarca, a izjednačio Emanuele Kalajo.

Pirlo je kod 1:0 pogodio i prečku iz slobodnjaka.

Mirko Vučinić je odigrao 90 minuta u Toskani, a kod 1:1 je u 58. minutu i propustio odličnu priliku...

Lacio je moć potvrdio i u Peskari, ekipi koja je bila u seriji od tri meča bez poraza (dvije pobjede).

Lacijali su sve riješili do poluvremena - prvo je pogodio Ernaneš, a onda i dva puta Miroslav Klose.

Roma je konačno slavila kod kuće.

Nakon tri vezana neuspjeha, Rimljani su na "Olimpiku" savladali Atalantu sa 2:0, a strijelci su bili Erik Lamela u 30. i Majkl Bredli u 62. minutu.

Večeras od 20.45 se igra veliki milanski derbi, a u isto vrijeme je zakazan i okršaj u Napolju - sastaće se Napoli i Udineze.

Roma - Atalanta 2:0 (Lamela 30, Bredli 62)

Sijena - Juventus 1:2 (Kalajo 45+1 - Pirlo 14, Markizio 85)

Katanija - Parma 2:0 (Gomes 2, Bergesio 80)

Fiorentina - Bolonja 1:0 (Jovetić 7)

Peskara - Lacio 0:3 (Ernaneš 5, Klose 25, 36)

Torino - Kaljari 0:1 (Nene (penal) 74)