Šou Božovića, gol odluke Nikolića

Mladen Božović skinuo pet zicera fudbalerima Sportinga, a Stefan Nikolić postigao pobjedonosni gol u trijumfu Steaue nad Kopenhagenom
4 komentar(a)
Ažurirano: 04.10.2012. 22:01h

Iako su bili apsolutni favoriti na “Visente Kalderonu” protiv Viktorije iz Plzenja, fudbaleri Atletiko Madrida, aktuelni šampioni Lige Evrope, do nova tri boda došli su u drugom minutu sudijske nadoknade. Upornim Česima je presudio Kristijan Rodriges, fantastičnim golom sa 25 metara. Ćolo Simeone je odmarao najveće zvijezde, a dan ranije to je željom za uspjeh u Primeri najavio i Radamel Falkao.

Najveće iznenađenje kola priredio je mađarski Videoton, koji je šokirao lisabonski Sporting, prošlogodišnjeg polufinalistu (3:0). Jedan od junaka bio je i naš reprezentativni golman, Mladen Božović, koji je skinuo pet zicera “zeleno - bijelima”, a ostao je nesavladan nakon 19 udaraca gostiju iz Portugala. I ne samo to, Božović je natjerao trenera Sportinga Sa Pinta da ponudi upravi svoju funkciju.

Zablistao je još jedan crnogorski fudbaler - Stefan Nikolić je ušao sa klupe i u 83. minutu postigao pobjedonosni gol za Steauu protiv Kopenhagena!

Nakon blijedog izdanja u Beogardu sa Nefčijem, Partizan je pokazao u Kazanju da nema kvalitet za evropsku scenu. Rubin je bio poprilično bezidejan do greške Partizanove odbrane u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Tada se Gokdeniz Karadeniz prošetao kroz odbranu i rutinski savladao očajnog Stojkovića. Na samom startu nastavka Rubin je udvostručio prednost preko Rjazanceva, a “crno-bijeli” su stvorili šansu tek u finišu.

- Za dobar rezultat ovdje trebalo je da odigramo bez greške, a da Rubin ima loš dan. To se nije dogodilo, Rubin je klasom iznad nas, ali će ova utakmici biti odlična škola za moje mlade igrače. Očekujem da je iskoriste i bolje odigramo u Beogradu - kazao je trener Partizana, Vladimir Vermezović.

Koliko je Nefči “jak”, pokazao je Inter u Bakuu, i to sa kombinovanim sastavom. Ponovo je talentovani Splićanin Marko Livaja iskoristio pruženu šansu - postigao je treći gol za goste.

U derbiju na “Enfildu” su viđena dva potpuno drugačija poluvremena. U prvom je Liverpul bio ubjedljiv i zasluženo je vodio, ali je Udineze golom Di Natalea na samom startu nastavka presjekao “redse”, pa je i pobjeda gostiju došla zasluženo. A PSV je pokazao da zna da igra protiv Italijana na “Filips areni”, što je ponajbolje osjetio potpuno nadigrani Napoli. A superbogati Anži, sa Gusom Hidinkom i Željkom Petrovićem na klupi, je iskoristio obje šanse protiv Jang bojsa i golovima Etoa u nastavku došao do pobjede.

Cijeli meč za Švajcarce, i to na poziciji desnog beka, odigrao je Elsad Zverotić.