Julijan Draksler slomio ruku

Mladi vezista je bio strijelac prvog gola „kraljevsko-plavih” za 1:1 u 26. minutu, a onda je u 53. izborio jedanaesterac i isključenje. Nažalost, tada je slomio kost lijeve šake
Julijan Draksler, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.10.2012. 10:47h

Dvostruka nesreća zadesila je sinoć Šalke u utakmici 2. kola Lige šampiona protiv Monpeljea. Prvo su u 53. minutu ostali bez Julijana Drakslera koji je slomio ruku, a potom u 90. primili gol za konačnih 2:2.

Mladi, 19-godišnji vezista, bio je strijelac prvog gola „kraljevsko-plavih” za 1:1 u 26. minutu, a onda je u 53. izborio jedanaesterac i isključenje.

Nažalost, nakon prekršaja Bokalija je pao nezgodno na ruku i slomio kost lijeve šake.

Odmah je napustio teren i prevezen je u bolnicu „Bergmanshajl”, a čeka ga duža pauza.

„Da, Draksler je slomio ruku i večeras će biti operisan”, rekao je sinoć nakon susreta trener Šalkea Hub Stevens.

Bez mladog njemačkog veziste na terenu „Veltins arene”, „rudari” su ispustili tri boda, jer je Sulejmane Kamara u samom finišu minuti udarcem sa dvadesetak metara postavio konačnih 2:2.

„Naravno da smo uzrujani. Imali su dva udarca u gol i oba su ušla”, zaključio je Stevens.