Milan pobijedio Zenit u Sankt Peterburgu

Milan vodio 2:0, Zenit izjednačio na 2:2. Pobjedu Italijanima od 3:2 donio je defanzivac ruskog šampiona Hubočan, autogolom u 75. minutu
Krkić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.10.2012. 18:29h

Fudbaleri italijanskog Milana pobijedili su večeras u Sankt Peterburgu domaći Zenit sa 3:2, u drugom kolu Grupe C Lige šampiona.

Milan je poveo golom Urbija Emanuelsona u 13. minutu iz slobodnog udarca sa 25 metara, a na 2:0 povećao je Stefan el Šaravi tri minuta kasnije pošto je predriblao trojicu protivničkih fudbalera.

Ruska ekipa je smanjila pred kraj prvog poluvremena pogotkom Hulka, a izjednačenje Zenitu donio je Roman Širokov u 48. minutu kada je poslije kornera udarcem glavom savladao golmana Milana Kristijana Abijatija.

Novu prednost Milanu i pobjedu od 3:2 donio je autogolom Tomaš Hubočan u 75. minutu, kada je poslije centaršuta Rikarda Montoliva sa desne strane loše intervenisao i nogom poslao loptu u svoju mrežu.

Milan je pobjedom došao do četvrtog boda u Grupi C, dok je Zenit doživio i drugi poraz.

U drugoj utakmici Grupe C fudbaleri belgijskog Anderlehta od 20.45 dočekuju špansku Malagu.