Mini-fudbal reprezentacija Crne Gore druga u Evropi

Reprezentacija Crne Gore u mini-fudbalu osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu koje je održano od 20. do 23. septembra u glavnom gradu Moldavije Kišinjevu.
3 komentar(a)
Ažurirano: 27.09.2012. 17:47h

Selekcija koju predvodi Darko Mugoša do finala je rušila redom, a onda su Rumuni u borbi za najsjajnije odličje slavili sa 2:1 i zaustavili pohod crnogorskog tima, koji je osvajanjem srebrne medalje napravio veliki uspjeh.

Uspješan start, odnosno trijumf nad Italijom (4:3) u uzbudljivom meču osokolio je naše reprezentativce koji su potom deklasirali Englesku sa 7:1, te slavili minimalnu pobjedu nad Češkom u posljednjem meču grupne faze takmičenja (1:0). Crnogorska reprezentacija zadržala je visok nivo i kada su počele eliminacije - Kazahstan u četvrtfinalu, a potom i Slovaci u polufinalnom okršaju savladani su identičnim rezultatom (2:1).