Čelzi u finišu do pobjede protiv Stouka

"Plavci" su se mnogo namučili da bi stigli do tri boda, a navijači su na jedini pogodak morali da čekaju sve do 85. minuta, kada je Ešli Kol pogodio mrežu
Ešli Kol, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.09.2012. 17:00h

Fudbaleri londonskog Čelzija učvrstili su se na vrhu tabele Premijer lige, pošto su u petom kolu na svom terenu savladali Stouk Siti sa 1:0.

"Plavci" su se mnogo namučili da bi stigli do tri boda, a navijači su na jedini pogodak morali da čekaju sve do 85. minuta.

Tada je lijevi bek domaćih Ešli Kol iskoristio maestralno dodavanje petom Huana Mate i zatresao mrežu Stouka.

Drugi londonski klub, Vest Hem, jedva je izvukao bod (1:1) na svom Apton parku protiv Sanderlenda.

Gosti su vodili još od 10. minuta pogotkom Flečera, ali je remi "čekićarima" obezbijedio Kevin Nolan u posljednjim trenucima utakmice.

Rezultati:

Svonsi - Everton 0:3 (Aničebe 21, Miraljas 43, Felaini 82)

Čelzi - Stouk 1:0 (Kol 85)

Sautempton - Aston Vila 4:1 (Lambert 58, 90 (penal), Klajn 63, Pančon 52 - Bent 35)

VBA - Reding 1:0 (Lukaku 71)

Vest Hem - Sanderlend 1:1 (Nolan 90 - Flečer 10)

Vigan - Fulam 1:2 (Kone 90 - Rodaljega 32, Daf 68)