Svi favoriti prošli dalje

Budućnost, Mogren, Zeta, Lovćen, Petrovac, Grbalj, Mornar, Jedinstvo, Pljevlja, Gorštak, Igalo i Berane osigurali plasman u osminu finala
61 pregleda 5 komentar(a)
Bošković, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 19.09.2012. 16:51h

Neko ubjedljivo, a neko malo teže, uglavnom svi prvoligaši i svi favoriti obezbijedil su prolaz u osminu finala Kupa Crne Gore.

Budućnost je dozirala snagu protiv Bratstva u prvom meču pod Goricom ove sezone koji su mogli da gledaju navijači. Trijumf od 3:0 potpisao je Dragan Bošković, trostruki strijelac, koji je jučerašnjom partijom najavio da se vraća u prošlogodišnju formu.

Prvi gol postigao je u 12. minutu na asistenciju Kalezića, drugi u 25. maestralno iz slobodnog udarca, a treći u 69. nakon šetnje kroz odbranu Bratstva.

"Odigrali smo koliko nam je trebalo i bilo je očigledno nakon 2:0 da su momci mislima već u Nikšiću, na gostovanju Čeliku u prvenstvu. Isprobali igrače na nekim pozicijama na kojima smo deficitarni i sada se okrećemo onom što nas dalje čeka. Najvažnije je da smo zabilježili pobjedu", rekao je Radislav Dragićević, trener Budućnosti.

Bratstvo je igralo pod Goricom, a na terenu Bratstva, u Ljajkovićima, Mogren je kao gost savladao Iskru sa ubjedljivih 7:1. Raspucanu četu Brana Milačića predvodio je Nikola Vujović, koji je poput Boškovića “pocijepao” mrežu rivala sa tri gola.

Het-trikom se istakao i Nikolić iz Grblja u neočekivano visokoj pobjedi nad Dečićem (6:0), ali je mečeve šesnaestine finala Kupa ipak obilježio napadač Mladosti Luka Rotković, koji je čak četiri puta pogodio mrežu Ibra! “Crveni đavoli” su slavili sa 6:0, a u strijelce su još upisali Savićević i Eber.

Najteži posao od favorita imala je Zeta, koja je tek u 86. minutu, golom Koraća, ostvarila pobjedu protiv Zore od 3:2.

Najbliži senzaciji bili su fudbaler drugoligaša Zabjela, koji su na gostovanju prvoligašu Jedinstvu imali minimalnu prednost sve do 4. minuta sudijske nadoknade. Domaćin je, međutim, izjednačio u posljednjim sekundama golom Sume, a potom iskoristio psihološku prednost da bolje šutira penale.

Petrovac je imao lak zadatak kod kuće protiv Bokelja, baš kao i Mornar na gostovanju Cetinju, ali i Lovćen protiv Jezera u Plavu.

U osminu finala plasirali su se i Pljevlja, Igalo, Berane i Gorštak.

Finalisti prošle sezone, Čelik i Rudar, takmičenje će početi u osmini finala. Trofej brani nikšićki tim, koji je u finalu pobijedio 2:1.

Budućnost - Bratstvo 3:0

Bošković 12, 25, 69.

Iskra - Mogren 1:7

Turanjanin 48. - Vujović 13 (penal), 50, 58, Bojić 14, Gardašević 22, 41, Pržica 52.

Mladost - Ibar 6:0

Savićević 15, Eber 32, Rotković 54, 67, 80, 89.

Zeta - Zora 3:2

Boljević 40, Cavnić 44, Korać 86 - Vlahović 6, Pajović 60 (penal).

Petrovac - Bokelj 3:0