Golovi Jovetića i Vučinića, pobjeda Intera

Juve preokrenuo nakon ulaska Vučinića, dok je Jovetić trasirao put ka trijumfu četvrtim golom u sezoni...
12 komentar(a)
Ažurirano: 16.09.2012. 21:30h

Juventus je ostvario i treću pobjedu ove sezone, ali mu je za tri boda u Đenovi trebala magija Mirka Vučinića.

Crnogorski kapiten je u igru ušao u 55. minutu kod 1:0 za domaćina, a onda je golom iz penala i sa dvije asistencije učinio da gostovanje na "Ferarisu" bude trijumfalno, iako je šampion 60 minuta bio u kandžama protivnika...

Vučinić je prvo dodao loptu do Đakerinija koji je maestralno pogodio sa 20 metara, potom je iskoristio penal, a onda je zaokružio veliku partiju asistencijom za Asamou koji je postavio konačan rezultat.

"Stara dama" nije poražena već 42 utakmice u Seriji, nepobjedivost traje 483 dana i kiksa u Parmi u maju prošle godine.

A dok je Mirko pravio razliku u Đenovi, Stevan Jovetić je nosio Fiorentinu - prvo je u 43. minutu pogodio za 1:0 (lijevom nogom sa ivice kazenog prostora), a 20 minuta kasnije i namjestio gol Luki Toniju, povratniku u Firencu.

To je najboljem igraču "viole" četvrti pogodak u prvenstu u tri kolai prvi je strijelac Serije A.

Do sada se po tri puta upisali Ernaneš, Miroslav Klose (Lacio), Đampaolo Pacini (Milan) i Maksi Lopes (Sampdorija).

Gubitnik dana je Roma, koja je do 72. minuta vodila sa 2:0 protiv Bolonje na "Olimpiku", a na kraju ostala bez ijednog boda.

"Romin harakiri", napisao je "Medijaset".

Veliki preokret u Rimu su režirali Đilardino (dvostruki strijelac) i Dijamanti.

A Inter se izgleda oporavio od poraza od Rome u prošlom kolu - milanski tim je slavio u Torinu sa 2:0 golovina Dijega Milita i Antonija Kasana.

"Crno-plavi" su tako produžili nepobjedivosti protiv „bikova” - nisu poraženi još od februara 1994. godine, a slavili su u posljednjih sedam od devet utakmica u gostima protiv manjeg torinskog kluba.

Lacio je bio bolji od Kjeva u Veroni (3:1), a istim rezultatom je i Napoli savladao Parmu kod kuće.

Juventus, Lacio i Napoli su jedini timovi koji imaju maksimalnih devet bodova.

Kjevo - Lacio 1:3 (Pelisije (penal) 83 - Ernaneš 5, 74, Klose 38)

Fiorentina - Katanija 2:0 (Jovetić 43, Toni 65)

Đenova - Juventus 1:3 (Imobile 18 - Đakerini 61, Vučinić 78 (penal), Asamoa 84)

Napoli - Parma 3:1 (Kavani 3 (penal), Pandev 39, Insinje 77 - Parolo 44)

Peskara - Sampdorija 2:3 (Čelik 75, Kaprari 90' - Lopes 31, 76, Estigarbija 61)

Roma - Bolonja 2:3 (Florenci 7, Lamela 16 - Đilardino 72, 90, Dijamanti 73)

Sijena - Udineze 2:2 (Kalajo, 70, Ze Eduardo 77 (penal) - Basta 3, Di Natale 6)

Torino - Inter 0:2 (MIlito 13, Kasano 83)