Šestica Arsenala, Junajted pobjeđuje i sa debitantima

Arsenal torpedovao Sautempton, dok je ser Aleks Ferguson lansirao nove asove koji su i pogodili na debiju...
Ažurirano: 15.09.2012. 18:54h

Arsenal je proradio, ispratio je Sautempton sa "Emirejtsa" sa šest komada u mreži, Mančester junajted je savladao Vigan kod kuće (4:0), dok je aktuelni šampion, Mančester siti, zaustavljen u Stouku - epilog je 4. kola Premijer lige.

Ser Aleks Ferguson je protiv Vigana izašao sa kombinovanim sastavom, jednim debitantom u prvom timu (Aleksom Bitnerom), ali mu ništa nije smetalo da upiše lagani trijumf - Bitner je dao gol za 3:0, a kasnije se upisao i rezervista, takođe debitant, Nik Pauel.

Junajted je poveo tek početkom drugog poluvremena golom Pola Skolsa, potom je pogodio i Havijer Ernandes (prvo je promašio penal već u 5. minutu)...

"Tobdžije" su opet u modi, Arsen Venger polako slaže kockice.

"Sveci" su stradali u Londonu, dali su čak dva autogola, a proradio je i Vengerov napad - Žervinjo se upisao dva puta, a po jednom Lukas Podolski i Teo Volkot.

Siti je stao u Stouku, na neobičnom terenu stadiona "Britanija", gdje svi favoriti kao po pravilu loše prolaze.

Stouk je vodio golom Pitera Krauča, a bod "građanima" donio je Havi Garsija, debitant koji je stigao iz Benfike.

Roberto Manćini je u prvi tim lansirao i bivšeg beka Intera Majkona...

Čelzi je nakon tri pobjede osvojio samo bod protiv KPR-a (0:0), Aston Vila je savladala Svonsi, a Fulam VBA sa 3:0.

Dvostruki strijelac za Fulam bio je Dimitar Berbatov, koji je debitovao za londonski tim.

Liverpul i dalje ne zna za trijumf - ovog puta je tim Brendana Rodžersa mogao samo do boda na Stadionu svjetlosti (1:1).

Norič - Vest Hem 0:0

Arsenal - Sautempton 6:1 (Hujfeld 11 (autogol), Podolski 31, Žervinjo 35, 71, Klajn 37 (autogol), Volkot 88 - Foks 45)

Aston Vila - Svonsi 2:0 (Louton 16, Benteke 88)

Fulam - VBA 3:0 (Berbatov 32, 45+1 (penal), Sidvel 89)

Mančester j. - Vigan 4:0 (Skols 51, Ernandes 63, Bitner 66, Pauel 82)

KPR - Čelzi 0:0

Stouk - Mančester siti 1:1 (Krauč 15 - Garsija 35)

Sanderlend - Liverpul 1:1 (Flečer 29 - Suares 71)