Lagane pobjede Bajerna i Borusije, slavio i Šalke

Bavarci su upisali i treću pobjedu u sezoni protiv Majnca (3:1), dok je šampion na prepunom "Signal Iduna parku" lako izašao na kraj sa Bajerom iz Leverkuzena, i sada ima dva boda manje od Bajerna koji je lider.
1 komentar(a)
Borusija Dortmund, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.09.2012. 18:52h

Bajern se ne zaustavlja, a Borusija Dortmund iz kola u kolo polako podsjeća na tim koji već dvije godine dominira u njemačkom fudbalu.

"Milioneri" su za 10 minuta riješili stvari protiv "farmaceuta".

Prvo je Mats Humels u 29. minutu iskoristio grešku odbrane protivnika i glavom pogodio poslije kornera, a kada je u 39. poljski trio odradio svoje bilo je jasno da bodovi ostaju u Dortmundu.

Robert Levandovski je počeo akciju, Lukaš Pišček centrirao, a Jakub Blaščikovski matirao golmana Lenoa.

Na kraju je Levandovski i postavio konačan rezultat...

Bajern je, s druge strane, već do 13. minuta dao dva pogotka (Mario Mandžukić i Bastijan Švajnštajger), a tačku na meč je stavio Toni Kros u sudijskoj nadoknadi poslije asistencije Havija Martinesa.

Nirnberg je slavio u Menhengladbahu (3:2), Hanover je savladao Verder, dok je Štutgart igrao samo 0:0 protiv Fortune.

Šalke je bio bolji od Grojter firta (2:0), a crnogorski reprezentativac Milorad Peković je zamijenjen u 77. minutu.

Bajern - Majnc 3:1 (Mandžukić 2, Švajnštajger 13, Kros 90+1 - Šalaj (penal) 59)

Borusija M. - Nirnberg 2:3 (De Jong 45, Džaka 53 - Klose 17, Simons 25, Kijotake 55)

Borusija D. - Bajer 3:0 (Humels 29, Blaščikovski 39, Levandovski 78)

Hanover - Verder 3:2 (Hušti 7, 90+2, Andreasen 10 - Hunt (penal) 26, De Brujne 74)

Štutgart - Fortuna 0:0

Grojter firt - Šalke 0:2 (Draksler 48, Holtbi 88)