Mesi doveo "gaučose" na vrh

Argentince je do šestog uzastopnog trijumfa predvodio raspoloženi Lionel Mesi, koji je odličnu partiju "začinio" i pogotkom.
Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.09.2012. 11:42h

Reprezentacija Argentine savladala je Paragvaj sa 3:1 u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, čime. se "gaučosi" preuzeli prvo mjesto.

Domaćini su poveli preko Anhela di Marije već u drugom minutu, dok je Fabro izjednačio u 17. minutu iz penala. Do odlaska na odmor Gonzalo Iguain je u 31. minutu vratio prednost Argentini, dok je Mesi u 63. minutu postavio konačan rezultat.

Argentina je time savladala Paragvaj pred svojim navijačima nakon čak 39 godina!

U ostalim mečevima koji su odigrani u petak Peru je savladao Venecuelu sa 2:1, Ekvador je bio uspješniji od Bolivije (slavio sa 1:0), dok je Kolumbija preslišala Urugvaj sa ubjedljivih i neočekivanih 4:0.