Mladima bod protiv Češke

Crna Gora - Češka, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.09.2012. 16:34h

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je danas u Nikšiću sa Češkom neriješeno 0:0, u utakmici treće grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crnogorski fudbaleri, koji su ranije izgubili sve šanse za plasman u baraž, ostvarili su prvi remi, a u dosašanjem dijelu kvalifikacija imaju i po tri trijumfa i poraza.

Češka je drugim remijem zadržala čelnu poziciju u grupi, a u kvalifikacijama ima i pet pobjeda.

Najbolju priliku da crnogorskoj selekciji donese pobjedu imao je Stefan Mugoša u drugom minutu, ali nije uspio da savlada češkog golmana.

Napadač Budućnosti bio je u šansi i u 64. minutu, ali je za malo bio neprecizan nakon ubacivanja Aleksandra Boljevića.

Crnogorski golman Danijel Petković sigurnim intervencijama nekoliko puta spriječio je sigurne pogotke Češke, a u 70. minutu Tomas Vagner pogodio je stativu.

Crnu Goru do kraja kvalifikacija očekuje još duel sa Jermenijom, u utorak u Podgorici.