Vučinić i Jovetić se naoštrili za Poljake

Vučinić je postigao pogodak za 2:0 protiv Udinezea, a Jovetić je ublažio poraz Fiorentine u Napulju (2:1).
53 pregleda 5 komentar(a)
Vučinić i Đovinko, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.09.2012. 22:37h

Juventus je već uhvatio šampionski ritam, a Mirko Vučinić i Stevan Jovetić su već sada spremni da udare na Poljsku u kvalifikacijama.

Timovi crnogorskih asova su bili polovično uspješni, ali su obojica odradila ono što je trebalo - Vučinić je postigao pogodak za 2:0 protiv Udinezea (4:1), dok je Jovetić samo ublažio poraz Fiorentine u Napulju (2:1).

Juve nije imao problema na „Friuliju”, a za Udineze je meč bio gotov već nakon desetak minuta kada je golman Brkić dobio crveni karton zbog faula nad Đovinkom, a Vidal iskoristio penal. Vučinić je potom povisio prednost, a Đovinko sa dva pogotka razbio "zebre"...

"Tim će napredovati iz meča u meč, u to sam siguran. Ovih 4:1 ne smiju da nas zavaraju, jer nismo bili baš tako sjajni. Ipak, zaslužili smo da slavimo", rekao je trener "stare dame" Masimo Karera.

Jovetić je, s druge strane, već na tri gola u Seriji A, ali u Napulju to nije bilo dovoljno, iako je „viola” sve do prvog gola domaćina (Hamšik u 56. minutu) bila neuporedivo bolji rival.

Roma je ispravila kiks protiv Katanije na startu i to velikom pobjedom na „Meaci” - pred Zemanovom „vučicom” je stradao Inter (3:1).

"Odigrali smo sjajno, nikada nije lako doći u Milano, dati tri gola i pobijediti. Ovo je trijumf koji nam daje samopouzdanje", kazao je Franćesko Toti, jedan od najboljih aktera u timu Rome.

Rimljani su poveli golom Florencija, izjednačio je Kasano, ali su Osvaldo i Markinjo potpisali tri boda...

Udineze - Juventus 1:4 (Lazari 78 - Vidal (penal) 14, Vučinić 45+1, Đovinko 53, 71)

Kaljari - Atalanta 1:1 (Ekdal 90 - Denis 81)

Katanija - Đenova 3:2 (Bergesio 66, 86, Lodi 84 - Kučka 26, Janković 82)

Inter - Roma 1:3 (Kasano 45 - Florenci 15, Osvaldo 67, Markinjo 83)

Lacio - Palermo 3:0 (Klose 39, 81, Kandreva 56)

Napoli - Fiorentina 2:1 (Hamšik 56, Džemaili 75 - Jovetić 87)

Parma - Kjevo 2:0 (Belfodil 32, Rosi 86)

Sampdorija - Sijena 2:1 (Lopes 45, Gastadelo 68 - Gasola 62)