Baša i Lil opet u Ligi šampiona

Marko Baša će i ove sezone igrati u Ligi šampiona, nadmetaće se sa najboljim evropskim napadačima.
70 pregleda 1 komentar(a)
Ro i De Melo, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.08.2012. 21:46h

Lil je savladao danski Kopenhagen nakon produžetaka (2:0) i drugu godinu zaredom će biti član elitnog takmičenja.

Prošle godine je sastav Rudija Garsije bio posljednji u grupi u kojoj su još bili Inter, CSKA iz Moskve i Trabzonspor.

Lil je zaslužio Ligu šampiona, iako mu je za prolaz trebalo 120 minuta u revanšu.

Baša je odigrao cijeli meč, povreda je prošlost, a na startu mu je golman Danaca odbranio sjajnu priliku nakon prekida, prije nego što je Dinje u 43. minutu donio prednost domaćinu i anulirao minus iz Kopenhagena.

U nastavku, Lil je stvorio još makar četiri zicera (Tulio de Melo je pogodio i prečku), ali je pravda zadovoljena u prvom produžetku - Ro je u 105. minutu majstorski primio loptu, centrirao, a De Melo glavom pogodio za 2:0.

Fenerbahče je uložio mnogo kako bi se domogao Lige šampiona, ali je opet morao da se zadovolji plasmanom u Ligu Evrope.

Koban za turski tim je bio Spartak iz Moskve.

Rusi su pobijedili u prvom meču sa 2:1, a sinoć u Istanbulu preživjeli sa 1:1.

Gostu su poveli preko Arija u 6. minutu, a izjednačio je bivši napadač Lila Musa Sou u 69, prije nego što je Spartak ostao bez isključenog Denija de Zeuva.

Ipak, Fener nije imao snage da obezbijedi produžetke i vrati nadu.

Pakleno je bilo i u Kijevu, iako se činilo da Dinamo ne može da prokocka trijumf iz prve utakmice protiv Borusije Menhengladbah (3:1).

Njemci su vodili sa 2:0 (autogol Kačeridija i Arango), imali i šansu da dotuku protivnika, a sve dileme oko plasmana dalje otklonio je Ideje dva minuta prije kraja.

Rumunski Kluž je i drugi put savladao Bazel i bez problema se domogao elitnog takmičenja, baš kao i Seltik - Kelti su kod kuće lako izašli na kraj sa Helsingborgom (2:0).

Strijelci za slavni klub iz Glazgova bili su Huper i Vanijama.

Žrijeb za Ligu šampiona održaće se sjutra u Monte Karlu (18 časova).

PRVI ŠEŠIR: Čelzi, Barselona, Mančester junajted, Bajern, Real Madrid, Arsenal, Porto, Milan

DRUGI ŠEŠIR: Valensija, Benfika, Šahtjor, Zenit, Šalke, Mančester siti, Braga, Dinamo Kijev

TREĆI ŠEŠIR: Olimpijakos, Ajaks, Anderleht, Juventus, Spartak Moskva, PSŽ, Lil, Galatasaraj

ČETVRTI ŠEŠIR: Seltik, Borusija Dortmund, BATE Borisov, Dinamo Zagreb, Kluž, Malaga, Monpelje, Nordsjeland.