Napoli u 1. kolu Serije A bez trojice igrača i trenera

Pandev i Dosena suspendovani su sa dvije utakmice, dok su Zuniga i Mazari dobili po meč suspenzije, saopštila je Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Italije.
Goran Pandev, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.08.2012. 15:36h

Trojica fudbalera Napolija i trener Valter Mazari propustiche utakmicu prvog kola nove sezone italijanske Serije A zbog crvenih kartona koje su dobili u porazu od Juventusa (4:2) u Superkupu Italije.

Napadač Goran Pandev i lijevi bek Andrea Dosena suspendovani su sa dvije utakmice, dok su Huan Kamilo Zuniga i trener Mazari dobili po meč suspenzije, saopštila je Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Italije.

Napoli će u 1. kolu igrati protiv Palerma, a u drugom protiv Fiorentine.

Superkup Italije igrao se 11. avgusta u Pekingu, a Juventus je pobijedio poslije produžetaka.

Pandev je direktan crveni karton dobio u 85. minutu zbog vrieđanja linijskog sudije, dok je nekoliko minuta kasnije isključen Zuniga zbog drugog žutog kartona.

Dosena, iako je prethodno bio zamijenjen, crveni karton je dobio po završetku utakmice zbog rasprave sa sudijom, kao i Mazari, koji je isključen u produžetku.