Bez pobjednika u duelu dva posrnula giganta, Italija - Holandija 1:1

U pripremama za Ligu nacija, a ne za Svjetsko prvenstvo, nije bilo pobjednika 1:1, pa će Roberto Manćini još čekati na prvu selektorsku pobjedu
italija holandija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.06.2018. 20:50h

Italije i Holandije, dvije evropske i svjetske supersile, neće biti na Mundijalu, ali duel, pa i prijateljski, dvije selekcije takve reputacije uvijek izaziva pažnju.

U pripremama za Ligu nacija, a ne za Svjetsko prvenstvo, nije bilo pobjednika 1:1, pa je Roberto Manćini nakon po jedne pobjede i poraza ostvario i prvi selektorski remi.

"Azuri" su poveli u 67. minutu, kada je Simone Zaza, hitro reagovao u šesnaestercu na centaršut Federika Kijeze.

Dva minuta kasnije domaćin je ostao bez isključenog Krišita i nije uspio da odbrani prednost.

Minut prije kraja izjednačio je Nejtan Ake, udarcem glavom sa peterca, na centaršut Berghujsa.