Bećiraj odlučio, Partizan izgubio

Crnogorski reprezentativac Fatos Bećiraj je mirnom realizacijom na pas kapitena Badelja postigao jedini gol u 14. minutu, za pobjedu Dinama nad Šerifom (1:0)
61 pregleda 5 komentar(a)
Ažurirano: 01.08.2012. 20:56h

Dinamo nije ponovio greške protiv moldavskog Šerifa, od kojeg je eliminsan prije dvije sezone u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

“Ispali smo od ekipe ranga Trepče iz Kosovske Mitrovice”, bijesnio je tada gazda Zdravko Mamić i smijenio trenera Velimira Zajeca.

Da tako ne bude ovoga puta, pobrinuo se crnogorski reprezentativac Fatos Bećiraj, koji je mirnom realizacijom na pas kapitena Badelja postigao jedini gol u 14. minutu (1:0).

Za razliku od Dinama, Partizanu će u revanšu imati težak posao da se plasira u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu šampiona. Beograđani su poraženi na Kipru, od ekipe AEL Limasos sa 1:0. Presudio je domaći napač Vu u 13. minutu, golom nakon katastrofalne greške defanzivca “crno-bijelih” Aksentijevića.

Maribor je jednom nogom već u narednoj rundi, nakon pobjede nad Dudelanžom iz Luksemburga, dok je Slask, tim koji je eliminisao Budućnost, lagano izgubio na domaćem terenu od Helsinborga (0:2).

Rezultati: BATE Borisov - Debrecin 1:1 (0:0), Šmona - Nefči 4:0 (1:0), Molde - Bazel 0:1 (0:0), Šerif - Dinamo Zagreb 0:1 (0:1), AEL Limasol - Partizan 1:0 (1:0), Anderleht - Ekranes 5:0 (3:0), Kopenhagen - Briž 0:0, Maribor - Dudelanž 4:1 (2:0), Seltik - Helsinki 2:1 (0:1), Fenerbahče - Vaslui 1:1 (0:0), Slask - Helsinborg 0:3 (0:1).