127 pregleda 0 komentar(a)
FK Lovćen, Foto: Cetinjskilist.com
Ažurirano: 03.06.2018. 17:46h

Fudbaleri Lovćena i Petrovca će naredne sezone igrati u Telekom Prvoj crnogorskoj ligi.

Lovćen je u Golubovcima, u revanš meču baraža za popunu Prve lige, savladao Kom Eurozox 2:1 i nagon godinu izborio povratak u društvo najboljih.

Prvi duel u podgoričkom naselju Zlatica završen je 0:0.

Lovćen je do pobjede došao golovima Željka Markovića u 22. i Marka Đurovića u 57. minutu iz jedanaesterca. Jedini pogodak za Kom postigao je Božidar Đukić u 42. minutu.

Petrovac je u revanšu pred svojim navijačima igrao sa ekipom Mladosti iz Lješkopolja neriješeno - 2:2.

Opstanak u Prvoj ligi obezbijedio je zahvaljujući pobjedi u prvom meču od 3:0.

Domaćin je poveo golom Miloša Kalezića u 44, ali je Jasmin Muhović golovima u 53. i 56. minutu donio preokret.

Konačan rezultat postavio je Stefan Đorđević u trećem minutu sudijske nadoknade.

Petrovac - Mladost Lješkopolje 2:2

Petrovac - Stadion pod malim brdom. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Vođević (Podgorica). Strijelci: Kalezić u 42. Đorđević u 90 + 3. minutu (Petrovac), Muhovich u 53. i 56. minutu (Mladost). Žuti kartoni: Vujović, Muharemović, Mikijelj (Petrovac), Tomašević, Tatalović, Aligrudić (Mladost).

Petrovac: Popović - Vujović, Kalezić, Marković, Vujačić (od 72. Đorđević) - Kacić, Mikijelj - Pajović, Kajević, Muharemović - Boričić (od 46. Jamamoto).

Mladost Lješkopolje: Lakićevic - Mugoša, Drešković, Tomašević, Tiodorović - Jovanović, Matuoke (od 46. Seratlić), Aligrudić, Suzuki (od 84. Tatalović) - Čelebić (od 56. Krivokapić), Muhović.