Palmeiras osvojio prvi trofej nakon 13 godina

Skolari, Foto: REUTERS
Ažurirano: 12.07.2012. 09:56h

Palmeiras iz Sao Paola osvojio je rano jutros Kup Brazila, pošto je odigrao 1:1 sa Koritibom i tako u dvomeču finala pobijedio sa ukupno 3:1 i postao najuspješniji fudbalski klub u zemlji.

Palmeiras je ovom pobjedom izborio plasman u Kopa Libertadores sljedeće godine, u kome će se takmičiti sa svojim glavnim rivalom i aktuelnim šampionom Korintijansom.

Klub iz Sao Paola, koji vodi Luiz Felipe Skolari, nije izgubio nijednom u 11 utakmica turnira.

Koritiba je povela iz slobodnog udarca Ajrtona u 62. minutu, ali je Betinjo glavom izjednačio samo četiri minuta kasnije.

Ovo je Palmeirasu bio prvi veliki trofej još od kada je 1999. godine osvojio Kopa Libertadores, kao i 10. nacionalna titula, što je jedna više od Santosa.

Palmeiras je osvajao i osam domaćih prvenstava, kao i Kup Brazila 1998. godine.

Klub je uzeo Kopa Libertadores i kup iz 1998. sa Skolarijem na čelu.

Ovo je treneru četvrti kup Brazila, pošto je 1994. godine osvojio trofej sa Gremiom, kao i sa malim klubu Krisijuma 1991, kada se pojavio na sceni.

"Palmeiras se ovako vratio na scenu poslije decenije borbe i mučenja. Sada je ponovo na pravom putu", rekao je Skolari.