Ćabi Alonso: Liga šampiona prioritet

Defanzivni vezista naglašava da se neće zanemariti i dva domaća takmičenja, ali da je 10. evropska kruna želja
Ćabi Alonso, Foto: Fanpop.com
Ažurirano: 08.07.2012. 15:44h

Ćabi Alonso, defanzivni vezista Real Madrida, rekao je da će glavni cilj kluba u novoj sezoni biti osvajanje desete titule prvaka Evrope.

“Kraljevski klub” je od dolaska Žoze Murinja iz Intera osvojio “Kup kralja” i Primeru, čime je prekinuda dominacija Barselone.

Fokus će sada biti na najvažniji evropskom trofeju

“Imali smo sjajnu prošlu sezonu u Primeri u kojoj smo osvojili titulu sa 100 bodova, a uspjeli smo da pobijedimo i Barselonu. Ono što nas sada najviše zanima je Liga šampiona. Naravno, pokušaćemo da osvojimo i domaću duplu krunu”, rekao je Alonso.

On je nedavno sa “crvenom furijom” odbranio titulu prvaka Evrope, a sa suprugom je sada na odmor u Džakartu.

Alonso je u madridski klub došao u ljeto 2009. godine iz Liverpula. Prethodno je igrao za Real Sosijedad.