Boka juniors drugi finalista Kupa Libertadores

Nakon pobjede kod kuće sa 2:0, Boka je u revanšu, u Santijagu, odigrala neriješeno bez golova, i tako stigla do desetog finala južnoameričkog pandana Ligi šampiona.
Boka juniors, Foto: Beta AP
Ažurirano: 22.06.2012. 10:39h

Boka juniors je rival Korintijansa u finalu Kupa Libertadores - argentinski gigant je u polufinalnom dvomeću eliminisao čileanski Universitad.

Čileanci su dominirali i dva puta pogađali okvir gola, u 54. minutu nakon pokušaja Marsela Dijasa, i deset minuta prije kraja kada je šutirao rezervista Raul Rudijas.

Boka je šest puta osvajala Kup Libertadores, pet puta bila šampion kontinenta u poslednjih 12 godina, posljednji put 2007. godine.

Više titula ima samo Independijente (7).

Ekipa iz Buenos Ajresa će u velikom finalu igrati protiv brazilskog Korintijansa koji je dan ranije eliminisao prošlogodišnjeg šampiona Santos.

Korintijans prvi put boriti za najvažniji trofej.

Finale se takođe igra u dva meča, prvi je na programu za sedam dana na "Bombonjeri", dok je revanš u Sao Paulu 4. jula.