Omladinci Crne Gore se revanširali Makedoniji

Izabranici selektora Aleksandra Miljenovića današnjom pobjedom revanširali su se rivalu za poraz u prvom duelu koji je odigran u utorak ( gosti su tada slavili sa 1:0).
Ažurirano: 14.06.2012. 14:31h

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas na Cetinju, u prijateljskom meču, vršnjake iz Makedonije rezultatom 3:1 (2:0). Izabranici selektora Aleksandra Miljenovića tom pobjedom revanširali su se rivalu za poraz u prvom duelu 1:0.Crnogorska selekcija bila je danas bolji rival, diktirala tempo tokom čitave utakmice i imala više šansi, pa je trijumf mogao biti i ubjedljiviji. Domaćin je poveo u šestom minutu golom Denija Hočka, koji je solo-prodor završio preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca. U 23. minutu prednost je uvećao Božidar Janjušević, koji je sa 12 metara matirao makedonskog golmana Aleksandra Aleksovskog. Crna Gora je do kraja poluvremena prednost mogla da uveća, ali su Aleksandar Boljević i Filip Kalačević bili za malo neprecizni.Na 3:0 povisio je Ivan Racković u 65. minutu, šutem sa 15 metara. Konačan rezultat postavio je Goran Dukov u 88. minutu, iz jedinog šuta ka golu.Miljenović je kazao da je zadovoljan današnjim izdanjem njegovih izabranika, navodeći da je Crna Gora imala još prilika da trijumf učini ubjedljivijim.„Ljuti me primljeni gol u finišu utakmice nakon jeftino izgubljene lopte na sredini terena. Tačno je da se radi o prijateljskoj utakmici i da je rezultat u drugom planu, ali takve greške ne bi smjele da se dešavaju i ponavljaju ukoliko želimo da napravimo dobar rezultat u narednom kvalifikacionom ciklusu“ rekao je Miljenović u izjavi za zvanični sajt Fudbalskog saveza.Crnogorsku omladinsku selekciju krajem avgusta očekuje učešće na memorijalnom turniru "Stevan-Ćele Vilotić" u Srbiji.Omladinska reprezentacija, sastavljena od igrača rođenih 1994. godine i kasnije, do sada je odmjerila snage sa vršnjacima iz Srbije, Danske i Švajcarske. U tim mečevima izabranici Aleksandra Miljenovića upisali su po tri trijumfa i poraza i dva remija.