ODBROJAVANJE DO EURA

Pregled i sastavi reprezentacija u Grupi C

U grupi C nalaze se aktuelni evropski i svjetski prvak Španija, potom Italija, Hrvatska i Republika Irska
73 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 05.06.2012. 13:48h

Pregled i sastavi fudbalskih reprezentacija koje će od 8. juna do 1. jula učestvovati u Grupi C na Evropskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini:

ŠPANIJA

Protivnici: Italija, 10. juna; Irska, 14; Hrvatska, 18.

Kvalifikacije: pobednik Grupe I.

Učinak na EP 2008: šampion.

Najbolji rezultat na EP: šampion (1964, 2008).

Plasman na FIFA rang listi: 1.

Selektor: Visente del Boske (Španija).

Sastav

Golmani: Iker Kasiljas (Real Madrid), Viktor Valdez (Barselona), Pepe Rejna (Liverpul);

Odbrana: Žerar Pike (Barselona), Raul Albiol, Serhio Ramos, Alvaro Arbeloa (Real Madrid), Đordi Alba (Valensija);

Sredina: Ćavi Martinez (Bilbao), Andres Inijesta, Ćavi Ernandez, Sesk Fabregas, Serhio Buskets (Barselona), Ćabi Alonso (Real Madrid), Santi Kazorla (Malaga), David Silva (Mančster siti), Hesus Navas (Sevilja);

Napad: Huanfran (Atletiko Madrid), Pedro Rodrigez (Barselona),

Fernando Tores, Huan Mata (Čelsi), Alvaro Negredo (Sevilja), Fernando Ljorente (Atletik Bilbao).

ITALIJA

Protivnici: Španija, 10. juna; Hrvatska, 14; Irska, 18.

Kvalifikacije: pobednik Grupe C.

Učinak na EP 2008: četvrtfinale.

Najbolji rezultat na EP: šampion (1968).

Plasman na FIFA rang listi: 12.

Selektor: Ćezare Prandelli (Italija).

Sastav

Golmani: Đanluiđi Bufon (Juventus), Salvatore Sirigu (PSŽ), Morgan De Santis (Napoli);

Odbrana: Kristijan Mađo (Napoli), Đorđo Kjelini, Leonardo Bonuči, Andrea Barzalji (Juventus), Anđelo Ogbona (Torino), Federiko Balcareti (Palermo), Injacio Abate (Milan);

Sredina: Tijago Mota (PSŽ), Klaudio Markizio, Emanuele Đakerini, Andrea Pirlo (Juventus), Danijele De Rosi (Roma), Rikardo Montolivo, Antonio Nočerino (Milan), Alesandro Dijamanti (Bolonja);

Napad: Mario Baloteli (Mančester siti), Antonio Kasano (Milan), Antonio Di Natale (Udineze), Fabio Borini (Roma), Sebastijan Đovinko (Parma).

REPUBLIKA IRSKA

Protivnici: Hrvatska, 10. juna; Španija, 14; Italija, 18.

Kvalifikacije: drugi u Grupi B, baraž sa Estonijom.

Učinak na EP 2008t: nisu se kvalifikovali.

Najbolji rezultat na EP: četvrtfinale (1964).

Plasman na FIFA rang listi: 18.

Selektor: Đovani Trapatoni (Italija).

Sastav

Golmani: Šaj Given (Aston Vila), Kejren Vestvud (Sanderlend), Dejvid Ford (Milvol).

Odbrana: Šon Sent-Ledžer (Lester), Džon O'Šej (Sanderlend), Ričard Dan (Aston Vila), Stiven Keli (Fulam), Pol Mekšejn (Hal), Daren Odej (Lids);

Sredina: Stiven Vord, Stiven Hant (Vulverhempton), Glen Vilan (Stouk), Ejden Mekgidi (Spartak Moskva), Kit Endrjuz (Vest Bromvič), Dejmijen Daf (Fulam), Daren Gibson (Everton), Pol Grin (Derbi Kaunti), Džejms Meklin (Sanderlend);

Napad: Kevin Dojl (Vulverhempton), Robi Kin (L.A. Galaksi), Džon Volters (Stouk), Šejn Long, Sajmon Koks (Vest Bromvič).

HRVATSKA

Protivnici: Irska, 10. juna; Italija, 14; Španija, 18.

Kvalifikacije: drugi u grupi Group F, baraž sa Turskom (3:0, 0:0).

Učinak na EP 2008: četvrtfinale.

Najbolji rezultat na EP: četvrtfinale (1996, 2008).

Plasman na FIFA rang listi: 8.

Selektor: Slaven Bilić (Hrvatska).

Sastav

Golmani: Stipe Pletikosa (Rostov), Ivan Kelava (Dinamo Zagreb), Danijel Subašić (Monako);

Odbrana: Ivan Strinić (Dnjepar), Josip Šimunić, Domagoj Vida (Dinamo Zagreb), Jurica Buljat (Makabi Haifa), Vedran Ćorluka (Bajer Leverkuzen), Gordon Šildenfeld (Ajntraht Frankfurt);

Sredina terena: Danijel Pranjić (Bajern Minhen), Ivan Rakitić (Sevilja), Ognjen Vukojević (Dinamo Kijev), Niko Kranjčar, Luka Modrić (Totenhem), Darijo Srna (Šahtjor), Milan Badelj (Dinamo Zagreb), Tomislav Dujmović (Saragosa);

Napad: Mario Mandžukić (Volfsburg), Ivan Perišić (Borusija Dortmund), Nikica Jelavić (Everton), Ivo Iličević (Hamburg), Nikola Kalinić (Dnjepar), Eduardo da Silva (Šahtjor).

Galerija