Sve je plavo: Čelzi na krovu Evrope, prvi put u istoriji!

Čelzi poslije penala savladao Bajern i po prvi put u istoriji kluba osvojio trofej Lige šampiona
56 pregleda 36 komentar(a)
Ažurirano: 19.05.2012. 22:02h

Penal rulet riješio je osvajača Lige šampiona. Čelzi se prvi put u istoriji kluba popeo na krov Evrope, a junak tima iz Londona je golman Petar Čeh.

Čelziju se nije ponovila 2008. kada je u finalu u Moskvi poslije penala poražen od Mančester junajteda.

Sa druge strane Bajern nije uspio da se domogne petog trofeja, a posljednji je upravo osvojio poslije izvođenja penala 2001. protiv Valensije.

Nije sve najbolje krenulo za Čelzi, pošto je u prvoj seriji udarac Mate sa bije tačke odbranio Nojer.

A onda je u četvrtoj i petoj seriji Čeh odbranio udarce Olića i Švajnštajgera, a Drogba nadmudrio Nojera za slavlje "plavih"

Ni nakon drugog produžetka mrže se nijesu tresle. Tragičar dodatnih 30 minuta bio je Roben, kojem je u 95. minutu penal odbranio Čeh. Osvajača trofeja odlučiće penali.

Kraj drugog produžetka

112. min - nova šansa za Bajern. Kejhil je izblokirao šut Gomesa, a Luiz rasčistio ispred Čeha

108. min - dobra prilika za Bajern. Lam je ubacio loptu u šesnaesterac, Olić pokušao da uposli van Bujtena, ali je na kraju lopta završila pored stative

Roben je propustio priliku da vrati vođstvo Bajernu - Riberi je izborio penal, ali je udarac Holanđanina u 95. minutu "pročitao" fenomenalni Čeh

Kraj prvog produžetka

104. min - centaršut Toresa, Lam skida loptu ispred Drogbe

97. min - prinudna zamjena. Olić je ušao umjesto povrijeđenog Riberija

95. min - Robenov šut sa bijele tačke brani Čeh

93. min - penal za Čelzi. Drogba je u šesnaestercu sa leđa srušio Riberija.

Bajern su dijeli minuti od pete titule prvaka Evrope, ali je veliko slavlje u Bavarskoj spriječio Drogba, koji je u 87. minutu, nakon prvog kornera njegove ekipe na utakmici matirao Nojera i izborio produžetke.

Napadač iz Obale Slonovače je u sudijskoj nadoknadi iz slobodnog udarca pokušao da šokira njemački tim, ali je njegov udarac završio visoko iznad gola

Kraj regularnog dijela meča Bajern - Čelzi 1:1

90. min - Pruensa je produžio meč za tri minuta

87. min - 1:1 brz odgovor Čelzija. Prvi korner na meču za Čelzi, Drogba glavom za izjednačenje

83. min - 1:0 odbrana Čelzija je konačno popustila. Zaboravljeni Miler sa ivice peterca matirao je Čeha

74. min - Maluda je zamijenio Bertranda

73. min - Najbolja prilika za Čelzi - Drogba je ubacio, a Kontento izbacio loptu ispred Kalua

64. min - dominacija Bajerna, Čelzi je sabijen na svoju polovinu

54. min - igrači Bajerna su zatresli mrežu, ali je na sreću Čelzija Riberi bio u ofsajdu

46. min - Riberi je odmah na startu probio po strani, ali je Luiz otklonio opasnost

Bajern je dominirao u prvih 45 minuta, najbolje prilike imali su Roben (odbrana Čeha) i Gomes, ali je slabo šutirao nakon što je "okrenuo" Kejhila. Najbolju šansu za Čelzi propustio je Kalu kada je Nojer bio siguran.

Poluvrijeme 0:0

43. min - najbolja prilika na meču. Gomes je ostao sam kod bijele tačke, okrenuo se - i šutirao preko gola

37. min - kombinacija Drogbe i Mate, lopta je došla do Kalua koji je opasno šutirao, ali je Nojer spasio mrežu

36. min - pritikas Bajerna. Centaršut Kontenta, šut Milera završava pored stative

35. min - pokušaj Riberija, šutira pored gola

33. min - prva ozbiljnija prilika za Čelzi. Slobodan udarac sa 22 metra, šut Mate preko gola

29. min - slobodan udarac za Bajern, šut Robena blokira živi zid

21. min - Roben, je prošao kroz odbranu Čelzija, ali je Čeh bio na visini zadatka

5. min - Švajnštajger je zaprijetio sa 20-ak metara, ali je Kejhil blokirao. Bajern ima terensku inicijativu na početku susreta.

2. min. - žuti karton za Švajnštajgera

Minhen: Stadion "Alijans arena". Gledalaca: 62.500. Sudija: Pedro Pruensa (Portugal). Žuti kartoni: Švajnštajger (Bajern), Kol, Luiz, Drogba, Tores (Čelzi).

Bajern: Nojer - Lam, Boateng, Timoščuk, Kontento - Švajnštajger, Riberi (od 97. Olić), Kros, Roben, Miler (od 86. van Bujten) - Gomes.

Čelzi: Čeh - Bosingva, David Luiz, Kejhil, A. Kol - Bertrand (od 74. Maluda), Lampard, Mikel, Kalu (od 84. Tores), Huan Mata - Drogba.