Slavlje u Dizeldorfu, Fortuna u Bundes ligi nakon 15 godina

U revanšu baraža Fortuna je na svom stadionu pred 54.600 gledalaca odigrala 2:2 protiv Herte obranivši gol prednosti nakon pobjede u Berlinu (2:1)...
Fortuna, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.05.2012. 11:53h

Fudbaleri Fortune iz Dizldorfa izborili su plasman u Bundes ligu, prvi put nakon 1997. godine.

Utakmica na "Esprit areni" je trajala više od dva i po sata i u dva navrata je bila prekidana.

Prvo su navijači Herte bakljadom u 60. minuti prekinuli meč na sedam minuta, a potom je u sudijskoj nadoknadi bila pauza od pola sata.

Taj prekid su izazvali domaći navijači koji su utrčali na teren kako bi proslavili plasman u Bundes ligu, jer su mislili da je sudija Volfgang Štark označio kraj utakmice.

Redari i policija su "čistili" teren dvadesetak minuta, a za to vrijeme igrači su otišli u svlačionicu.

Nakon što se situacija smirila ekipe su se vratile na teren, te odradile posljednja dva minuta.

Strijelci za Fortunu bili su Bajster u 50. sekundi utakmice i Jovanović (59), a za goste Ben-Hatira (22) i Rafael (85).

Čelnici lige su najavili istragu zbog loše organizacije utakmice i sasvim sigurno novog bundesligaša očekuje kazna.

"Utakmica je jedva privedena kraju. Srećom, nije došlo do neke tragedije", kazao je prvi čovjek sudijske organizacije Helmut Krug.

Fortuna se tako pridružila novim prvoligašima Ajntrahtu i Grojter firtu, dok su iz Bundes lige ispali K'lautern, Keln i Herta.