Remi u Beranama

84 pregleda 0 komentar(a)
FK Berane, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 13.05.2012. 09:50h

Fudbaleri Berana osvojili su bod protiv Grblja (1:1) u najvažnijem meču sezone, pa je četa Slobodana Đukića tri kola prije kraja ostala u zoni baraža (Sutjeska sada ima bod više).

Domaćin, ipak, ne može da bude nezadovoljan, jer su gosti imali više prilika, a Mićić nije realizovao penal u 90. minutu.

Iskusni vezista tada je loše šutirao, odlični golman Elvin Šabanović intervenisao a lopta otišla u korner.

"Nije bilo lako, igrači su bili pod ogromnim pritiskom. Nakon svega viđenog, moram da budem zadovoljan bodom. Grbalj nas je iznenadio dobrom igrom. Bili su bliži pobjedi, uz promašeni penal imali još tri odlične šanse koje na našu sreću nisu uspjeli da realizuju. Ništa nije izgubljeno, u preostale tri utakmice pokušaćemo da izbjegnemo baraž", kazao je Slobodan Đukić, trener Berana.

Gosti su prvi zaprijetili - Bučanin je šutirao sa16 metara, ali nije bio precizan. Uzvratio je kapiten domaćih Lalević, ali je njegov pokušaj prohujao pored stative.

Grbljani su sa minimalnom prednošću otišli na odmor - u posljednjem minutu prvog dijela Kaluđerović je sa 20-ak metara matirao Šabanovića.

U nastavku su Beranci pritisli i već nakon pet minuta izjednačili - Rajković je izveo slobodan udarac sa desne strane, a defanzivac Novović glavom proslijedio loptu u mrežu.

Gosti su, međutim, nakon toga ponovo zaigrali odlično, a Bučanin u 63, Kaluđerović minut kasnije, te Manojlović u 68. minutu nisu uspjeli da krunišu dominaciju.

Na drugoj strani, Lalević je u 79. minutu dobro izveo ”slobodnjak” sa 18 metara ali je golman Radulović bio siguran.

"Propustili smo lijepu priliku da osvojimo sva tri boda. Imali smo više izglednih prilika, među kojima i penal, koji nije uspio da realizuje Mićić jedan od najboljih igrača u mom timu na ovom meču. Ali, eto, i to se dešava. No, ispunili smo cilj jer smo došli po bod. Zadovoljan sam igrom", rekao je Aleksandar Nedović, trener Grblja.

BERANE - GRBALJ 1:1

Berane - Gradski stadion. Gledalaca: 1.000. Sudija: Aleksandar Marković (Cetinje). Pomoćnici: Dejan Šaković (Podgorica), Vladan Todorović (Nikšić). Strijelci: Novović u 50. minutu za Berane, a Kaluđerović u 45. minutu za Grbalj. Žuti kartoni: Lutovac, Radović, Tomović, Vučinić, Cimbaljević (Berane), Manojlović, Glavan, Kaluđerović, Bogdanović, Lađić (Grbalj). Crveni kartoni: trener Slobodan Đukić i pomoćni trener Novo Cimbaljević (Berane).

Berane: Šabanović 8, Rajković 6, Lutovac 6,5, Šćekić 6,5, Vučinić 6,5, Novović 7, Rugovac 5,5 (Kuč 6), Bojović 6 (Cimbaljević), Lalević 6, Radović 6 (Osmajlić 6).

Grbalj: Radulović 7, Magud 6,5 (Mršulja), Bogdanović 6,5, Glavan 6,5, Mikijelj 6,5, Radenović 7, Mićić 6,5, Manojlović 7, Kajević 6,5, Bučanin 6,5 (Lađić), Kaluđerović 7.