Magija Jaje Turea, Siti pred titulom

Reprezentativac Obale Slonovače je postigao oba pogotka - prvo je u 70. minutu fenomenalno plasirao loptu u donji lijevi ugao gola Tima Krula, a u 89. rutinski realizovao sjajnu kontru
Jaja Ture, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.05.2012. 14:58h

Mančester siti sada samo milimetri dijele od titule koja se čeka od 1968. godine - u derbiju 37. kola Premijer lige, tim Roberta Manćinija slavio je u Njukaslu sa 2:0 i ujedno učinio domaćima put do Lige šampiona gotovo nemogućim.

Heroj je bio Jaja Ture, koji je postigao oba pogotka - prvo je u 70. minutu fenomenalno plasirao loptu u donji lijevi ugao gola Tima Krula, a onda u 89. rutinski realizovao sjajnu kontru svog tima.

Sjajan potez napravio je i Roberto Manćini, koji je u 62. minutu indisponiranog Samira Nasrija zamijenio Najdželom de Jongom i gurnuo Turea naprijed. Reprezentativac Obale Slonovače je to znao da iskoristi...

“Nije još gotovo. Važno je da smo osvojili tri boda, ali nam je potreban još jedan veliki napor, jer nas čeka još jedna utakmica. Ništa u pristupu ne smije da se mijenja, jer se KPR bori za opstanak. Sada, ipak, titulu samo mi možemo da izgubimo. Više ne zavisimo od drugih timova”, naglasio je Manćini.

Sitiju je sada potrebna još samo pobjeda nad Kvins park Rendžersom u posljednjem kolu, ili kiks gradskog rivala Mančester junajteda, koji sljedeće nedjelje gostuje Sanderlendu.

"Crveni đavoli" su danas savladali Svonsi 2:0, golovima Pola Skolsa u 28. i Ešlija Janga u 41. minuta.

Nakon Arsenala, koji je sinoć remizirao sa Noričom, i Njukasla, ni treći tim koji se bori za Ligu šampiona nije ostvario pobjedu - Totenhem je remizirao na gostovanju Aston Vili (1:1).

Tim iz Birmingema je vodio golom Klarka od 35. minuta, od 49. imao igrača više (isključen Rouz), ali je Emanuel Adebajor golom iz penala u 61. minutu izborio remi.

Pred posljednje kolo, Arsenal na 3. mjestu ima 67 bodova, Totenhem 66, a Njukasl 65. "Tobdžije" za sedam dana gostuju Vest Bromiču, Sparsi u malom londonskom derbiju dočekuju Fulam, a "svrake" idu u Sanderlend.

Ako niko od tih timova ne trijumfuje, u borbu za 4. poziciju mogao bi da se uključi i Čelzi, koji ima 61 bod, a u utorak gostuje Liverpulu, dok u nedjelju dočekuje Blekburn.

"Plavci" imaju još jednu šansu da se domognu narednog izdanja Lige šampiona - da u finalu ovogodišnjeg savladaju Bajern na "Alijanc areni". Ukoliko ttim Roberta di Matea to uradi, četvrtoplasirana ekipa Premijer lige moraće da se zadovolji Ligom Evrope...

Uzbudljivo je bilo i u borbi za opstanak, a najviše je profitirao Kvins park Rendžers, koji je golom Đibrila Sisea u 89. minutu savladao Stouk.

Tako je prepustio 18. mjesto Boltonu, kojem ni dva gola prednosti nepunih 20 minuta prije kraja nisu bila dovoljna da savlada VBA.