Grbalj prigrabio 4. mjesto, za Evropu čeka epilog finala Kupa, Iskra izbjegla baraž

Grbljanima treba trijumf Mladosti u finalu Kupa, u suprotnom u Evropu će Igalo, pod uslovom da ispuni uslove za igranje na evrosceni
Lopta, Foto: Totalfootball.in
Ažurirano: 26.05.2018. 18:04h

Grbalj je iskoristio remi bez golova u Pljevljima između Rudara i Zete pa je u posljednjem kolu stigao do 4. mjesta i šanse da se domogne Evrope.

Grbalj je u Radanovićima savladao Mladost 2:1. Domaćin je pobijedio golovima Zdravka Dragićevića u 61. i Hulijana Montenegra u 86. minutu. Jedini pogodak za Mladost, koja je ranije izborilaplasman na evropsku scenu, postigao je Admir Adrović u 8. minutu.

Da li će Grbljani igrati kvalifikacije za Ligu Evrope, zavisi od epiloga finala Kupa Crne Gore, u srijedu, između Mladosti i Igala.

Grbljanima treba trijumf Mladosti, u suprotnom u Evropu će Igalo, pod uslovom da ispuni uslove za igranje na evrosceni. Sutjeska tačku na titulu stavila pobjedom protiv Budućnosti. Iskra izbjegla baraž u koji će Kom i Petrovac.

Sutjeska, koja je ranije obezbijedila prvo mjesto, savladala je u Podgorici Budućnost 3:2 i poslije četiri godine osvojila šampionski trofej. To je treća titula nikšićkog tima, koji je najbolji bio i 2013. i 2014. godine.

Sutjesku su do trijumfa, 24. ove sezone, vodili Luka Merdović i Stefan Denković u Igor Ivanović u 52. minutu. Pogotke za Budućnost postigli su Darko Nikač u 86. i Miljan Vlaisavljević u 90. minutu.

Pobjedom u posljednjem kolu opstanak je obezbijedila Iskra, koja je u Tuzima savladala Dečić 3:0, golovima Miroja Jovanovića u 45, Željka Krstovića u 79. i Dejana Zarubice u 89. minutu.

U duelu za osmo mjesto i povoljnijeg rivala u baražu Petrovac je savladao Kom Eurozoks 1:0. Odlučujući pogodaak postigao je Martin Prekočević u 67. minutu.

Ivanović najbolji strijelac

Fudbaler Sutjeske Igor Ivanović iz Sutjeske najbolji je strijelac Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

On je do prestižnog trofeja došao sa 14 golova.

Ivanoviću će trofej biti uručen 30. Maja uoči finala Kupa Crne Gore.

Golgeter Zete, Nikola Krstović i Admir Adrović postigli su po 13, Ivan Vuković iz Grblja 11, a dva gola manje Darko Nikač iz Budućnosti.

Po osam puta u listu strijelaca upisali su Marko Ćetković iz Mladosti i Luka Merdović iz Sutjeske, dok su po sedam puta strijelci bili Božo Marković (Sutjeska), Bogdan Milić (Iskra), Stefan Đorđević (Petrovac), MIljan Vlaisavljević (budućnost) i Benjamin Kacić (Petrovac).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.